Гельмут Коль відмовився приїхати на святкування об'єднання Німеччини

Гельмут Коль та Барак Обама не братимуть участь в святкуванні 20-річчя об'єднання Німеччини.

Колишній канцлер ФРН Гельмут Коль, за часів правління якого була зруйнована Берлінська стіна, відмовився 9 листопада брати участь у святкуванні 20-річчя об'єднання Німеччини.

Помічник екс-канцлера заявив, що 31 жовтня Коль вже приїжджав до Берліну на зустріч з колишнім президентом США Джорджем Бушем старшим і колишнім радянським лідером Михайлом Горбачовим. Чому Коль не хоче їхати в Берлін знову, помічник пояснив не дуже зрозуміло. Він сказав лише, що рішення 79-річного екс-канцлера не пов'язане з медичними причинами (Коль пересувається на інвалідному візку через перелом стегна і погано говорить через інсульт).

Виступаючи перед журналістами під час зустрічі 31 жовтня, Коль сказав, що нічим у своєму житті не пишається так, як об'єднанням Німеччини.

Офіційно ФРН і НДР були об'єднані 3 жовтня 1990. Однак фактично кордон між двома половинами Німеччини перестав існувати в листопаді 1989 року.

Від участі в урочистостях 9 листопада 2009 відмовився не тільки Гельмут Коль. Президент США Барак Обама також оголосив, що не зможе приїхати на свято, тому що 11 листопада повинен вирушити в азіатське турне. Замість президента влада США на урочистостях представлятиме держсекретар Хілларі Клінтон.
 

Читайте також:

Горбачов, Коль та Буш-старший відсвяткують 20 річницю падіння Берлінської стіни

Німецький солдат протаранив на автомобілі натовп військових

16-річна українка зізналася у підготовці вибуху в німецькій гімназії

У США поліцейські застрелили студента у формі Гітлера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: