Ізраїль охопили масові протести проти соціальної несправедливості

Майже 400 тисяч розгніваних ізраїльтян вийшли на вулиці, вимагаючи зниження податків, цін на продукти і вартості житла.

Сотні тисяч мешканців ізраїльських міст в суботу ввечері вийшли на "Марш мільйона" - чергову і наймасовішу акцію протесту проти високих цін і соціальної несправедливості.

За деякими даними, загальна кількість учасників демонстрацій досягла 400 тисяч, передає BBC.

"Марш мільйона" став кульмінацією сезону соціальних демонстрацій в Ізраїлі. Багато ізраїльтян розгнівані подорожчанням продуктів харчування, стрімким зростанням витрат на житло, освіту, медичні послуги.

Незадоволені, до яких увійшли представники різних верств суспільства, вимагали зниження податків, вартості житла та полегшення доступу до безкоштовної освіти.

Найбільш масштабною стала акція в Тель-Авіві.

"Вони говорили нам, що рух протестів пішов на спад. Сьогодні ми демонструємо, що насправді все зовсім навпаки. Ми - нові ізраїльтяни, налаштовані продовжувати битву за кращий, більш справедливий устрій суспільства", - звернувся до присутніх голова студентської профспілки Ітцік Шмуль.

Марш мільйона, Ізраїль, протести_8
AFP
"Марш мільйона" в Ізраїлі, 3 вересня
Демонстранти тримали в руках плакати з написами "Ціле покоління хоче майбутнього" та "Країна, де тече молоко і мед, - але не для кожного".

"Всі малозабезпечені мешканці Ізраїлю, світські чи релігійні, молоді чи старі, усвідомлюють, що ми залишили дуже важливе поле битви, яким є економіка. Всі занадто загрузли у вирішенні проблем безпеки", - сказав один з організаторів протесту Джонатан Леві.

Демонстрації пройшли також в Єрусалимі, Хайфі, Ейлаті та інших містах.

Для ізраїльського уряду, який пильно спостерігав за народними революціями на Близькому Сході, раптовість і масовість виступів у самому Ізраїлі став повною несподіванкою.

Прем'єр-міністр Беньямін Нетаньяху вже сформував комісію, яка повинна оцінити, які реформи потрібно провести. У той же час глава уряду попередив, що всі вимоги демонстрантів виконати не вдасться.

Читайте також:

Ізраїль вперше за 25 років знову замінував кордон із Сирією

Серія терактів в Ізраїлі: семеро загиблих, десятки поранених

Греки вважають 8-годинний робочий день "жорстоким порушенням прав"

В британських погромах вбачають початок повстань у всій Європі

ВідеоІзраїль охопили масові протести проти соціальної несправедливості

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: