Католицькі священики Австралії шокували громадськість відвертими зізнаннями

Понад 70% священиків вважають, що целібат католицького духовенства повинен бути "факультативним", а ряд священиків зізналися, що знаходилися в інтимних стосунках з жінками.

Соціологи австралійського Університету Чарльза Стерта провели опитування серед 1550 діючих і 160 відставних католицьких священиків з метою вивчити їхні погляди на своє життя і свою Церкву. Лише 542 клірика дали свої письмові відповіді на поставлені вченими питання.

Результати опитування, а також 50 інтерв'ю окремих священиків лягли в основу книги "Our Fathers" ("Наші батьки"), яка здатна приголомшити. "Священство переживає професійну кризу", - переконаний Кріс МакДжілліон, в минулому журналіст і один із дослідників.

Зокрема, опитування показало, що 47,4% священиків визнали своє служіння "надмірним робочим навантаженням". Тільки 35,4% кліриків вважають, що єпископи добре виконують своє служіння в Церкві. 43% священиків вказали, що не відчували пастирської турботи єпископів по відношенню до себе.

Майже 65% вважають, що Ватикан не розуміє проблем, що стоять перед сучасними священиками. 70,1% вважають, що в Римській курії взагалі не в змозі зрозуміти природу Католицької церкви в Австралії.

У відповідях, що стосуються пастирської діяльності духовенства, також чимало шокуючих даних. Так, наприклад, тільки 19,2% австралійських священиків вважають гріхом використання подружніми парами протизаплідних засобів і контроль над народжуваністю.

Майже 70% священиків ще вважають гріхом аборт. Однак тільки 40,2% сказали те ж саме стосовно дошлюбних сексуальних відносин. Понад 70% священиків вважають, що целібат католицького духовенства повинен бути "факультативним". Ряд священиків зізналися, що знаходилися в довготривалих інтимних стосунках з жінками.

Крім того, один священик сказав, що він дізнався більше про Бога від анонімних алкоголіків на проведених ними засіданнях, ніж від Католицької церкви. Інший порівняв Всесвітній день католицької молоді з Гітлерюгендом. Третій, 47-річний клірик, чесно зізнався: "З огляду на стан сучасної Церкви, я з нетерпінням кожного разу чекаю ночі, щоб піти спати, і вранці не хочу прокидатися".

Генеральний секретар Конференції австралійських католицьких єпископів Брайан Лукас відмовився прокоментувати результати опитування, пославшись на те, що він не знайомий з книгою "Наші батьки".

Читайте також:

Слідом за священиками у Бельгії в сексуальних домаганнях звинувачують черниць

Українські церкви заробляють гроші на витівках чортів і тролів

Стати священиком в Україні може навіть ґвалтівник і серійний вбивця

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: