Китай починає будівництво першої в світі АЕС четвертого покоління

У Китаї зведуть перший в світі високотемпературний атомний реактор: кажуть, там краща система безпеки, ніж на японських АЕС.

Китай у квітні цього року розпочне будівництво першої в світі АЕС, на енергоблоках якої буде використано технології четвертого покоління.

"Перший в світі високотемпературний атомний реактор з газовим охолодженням буде споруджений в Жунчен, провінція Шаньдун", - заявив заступник глави Huaneng Nuclear Power Development Co. Цуй Шаочжан.

Передбачається, що нові реактори будуть більш стійкі до аварій, ніж енергоблоки постраждалої від землетрусу і цунамі АЕС "Фукусіма-1" в Японії.

"Між японськими і китайськими реакторами є різниця. На японській АЕС в Фукусімі використані старі технології, у той час як китайські реактори використовують останні досягнення", - сказав Цуй Шаочжан.

У системі охолодження АЕС "Жунчен" застосують гелій, захисна оболонка реактора зможе витримати температуру понад 1,6 тисячі градусів Цельсія протягом декількох сотень годин.

"Реактор четвертого покоління охолоджуватиметься незалежно від зовнішніх джерел енергії, що зробить його набагато безпечнішим. Розробка нових технологій з підвищеною безпекою дуже важлива після того, що сталося в Японії, в той час як країни світу переглядають своє ядерне майбутнє", - заявив директор атомного підрозділу Scandpower AB Єрсі Грюнблат.Зараз атомну енергію використовують більше 30 країн світу.

АЕС забезпечують близько 14% генерації, а 16 країн залежать від атомної енергетики більш ніж на чверть, серед них Японія, Німеччина, Фінляндія, Швейцарія. Українські АЕС виробляють приблизно 40-50% від загального обсягу електроенергії, а у Франції - взагалі 75%.За даними Всесвітньої ядерної асоціації, у Китаї зараз працюють 14 реакторів, ведеться будівництво ще 26, а 28 – у стадії розробки.

До 2015 року сукупна потужність атомних електростанцій Китаю, як очікується, становитиме 40 ГВт.

Читайте також:

Наслідки вибуху на АЕС в Японії: радіацію виявлено вже у воді

За прикладом Чорнобильської АЕС реактори "Фукусіма-1" сховають у саркофаг

Експерти: українські АЕС витримають не тільки землетрус, але й теракт

Саркозі закликав країни, що розвиваються, будувати нові ядерні реактори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: