"Марш мільйонів" в Єгипті: армія поклялася не стріляти демонстрантів

Єгипетська армія пообіцяла не застосовувати зброю проти демонстрантів "маршу мільйонів", який відбудеться сьогодні в Єгипті. Головна вимога залишається незмінною - негайна відставка президента Хосні Мубарака.

Протести в Єгипті_13
AFP
Революція в Єгипті
Влада Єгипту готується до чергового "Дня гніву". Опозиція проведе сьогодні, 1 лютого, на вулицях Каїра і Олександрії "Марш мільйонів".

Саме стільки своїх прихильників маніфестанти планують вивести на вулиці найбільших міст. Кінцевим пунктом ходи в єгипетській столиці повинен стати президентський палац. Головна вимога залишається незмінною - негайна відставка президента Хосні Мубарака.

Силові структури до маніфестації готуються заздалегідь. Напередодні було повністю зупинено залізничне сполучення між Каїром і іншими населеними пунктами. Закрито автомобільні траси. Під посиленою охороною урядові будівлі і пам'ятники.

Армія Єгипту присягнулася не застосовувати силу проти маніфестантів, що беруть участь в антиурядових акціях на вулицях єгипетських міст. У заяві, поширеній місцевими ЗМІ представники збройних сил запевнили, що поважають "законні права громадян".

Зазаначимо, що минулого вечора влада спробувала розрядити обстановку і запропонувала опозиції негайно почати діалог з усіх ключових питань, в тому числі конституційної реформи.

"Президент дав мені доручення - негайно почати діалог з усіма політичними силами. Планується обговорити цілий ряд питань, в тому числі законодавчі та конституційні реформи. В результаті дискусій будуть вироблені конкретні пропозиції поправок і встановлений термін їх реалізації", - заявив віце-президент країни Омар Сулейман

Втім, противники Мубарака називають цю пропозицію запізнілою і недоречною. Незважаючи на комендантську годину, люди продовжують збиратися на центральних площах. Демонстранти на чолі з колишнім главою МАГАТЕ Мухаммедом аль-Барадеї обіцяють що б то не стало добитися відставки чинного глави держави.

Зазначимо, що до Єгипту вже прибув спеціальний представник США Френк Уіснер, щоб зустрітися з президентом Хосні Мубараком.

У Вашингтоні вважають, що президент Єгипту повинен залишити свою посаду і передати владу армії, яка буде зберігати порядок доти, поки не проведуть вибори.

Між тим, на думку Барака Обами, США не повинні афішувати бажаний для них результат подій в Єгипті.

За словами американських експертів, під час обговорення ситуації в Єгипті Білий дім розглядає різні сценарії, в тому числі і той, коли Хосні Мубарак відмовляється залишати свою посаду.

Нагадаємо, масові демонстрації, жертвами яких стали більш ніж 150 осіб, тривають в Єгипті з 25 січня.

28 січня Мубарак відправив уряд у відставку. Він доручив сформувати новий кабінет міністрів колишньому міністру цивільної авіації Ахмаду Шафіку.

30 січня президент Єгипту доручив новому уряду країни відновити спокій і стабільність, а також боротися з безробіттям і створити нові робочі місця.

Читайте також:

Президент Ізраїлю побоюється приходу до влади в Єгипті ісламістів

До Каїра направляються тисячі єгиптян, сім’я Мубарака втекла до Лондона

В Єгипті сформовано новий уряд

WikiLeaks: революцію в Єгипті влаштували США

ВідеоАрмія пообіцяла не стріляти демонстрантів в Єгипті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: