На Кубані виявлено спалах африканської чуми у свиней

В одному з сільських поселень Криловського району Краснодарського краю введений режим надзвичайної ситуації через спалах африканської чуми свиней.

Через спалах африканської чуми у свиней, в одному з сіл Краснодарському краю введено режим надзвичайної ситуації.

5 серпня з'явилася інформація, що на одній з ферм, розташованій в трьох кілометрах від станиці Криловська, виявлено падіж 15 свиней. Аналіз, проведений ветеринарною лабораторією, підтвердив діагноз "африканська чума свиней" у загиблих тварин.

"З 18.00 5 серпня на території району до закінчення терміну проведення протиепізоотичних заходів введений режим функціонування "Підвищена готовність", на території Криловського сільського поселення режим функціонування "Надзвичайна ситуація", - йдеться в повідомленні регіонального центру МНС росії.

За даними МНС, всього в потенційно небезпечній зоні зараження знаходиться 11,839 тисячі голів свиней, загинули вже 50 тварин.

Фахівці проводять комплекс протиепізоотичних заходів.

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) вперше була зафіксована в 1903 році в Південній Африці. У природних умовах до захворювання сприйнятливі домашні та дикі свині. Зараження відбувається при контакті здорових тварин з хворими. Захворювання не становить загрози для здоров'я людини, однак надзвичайно небезпечно для тваринництва, оскільки не піддається лікуванню і вакцинопрофілактиці. Зупинити поширення вірусу можна тільки жорсткими карантинними заходами, що завдає колосальних економічних збитків.

Нагадаємо, раніше Всесвітня організація охорони здоров'я тварин (ВООЗТ) оголосила про перемогу над свинячою чумою. Вперше у світовій історії науці вдалося остаточно і назавжди викорінити одну з найбільш небезпечних хвороб серед тварин, заявили тоді представники ВООЗТ.

Читайте також:

У Росії в рамках "боротьби з чумою" на очах у дітей спалили коней і розстріляли собак

Серед мешканців Океану знайдено безсмертну істоту

Китайські вчені пересаджуватимуть людям органи клонованих свиней

Науковці розгадали таємницю акул-людожерів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: