На Курильських островах найсильніше за всю історію виверження вулкану

Фахівці стежать за виверженням за допомогою космічних знімків. Виверження йде дуже активно, вибухи відбуваються один за іншим.

На безлюдному Курильському острові Матуа триває виверження вулкану Пік Саричева. Як прогнозують сахалінські вулканологи, виверження, що розпочалося в ніч з 11 на 12 червня, буде йти тиждень, воно вже визнано найсильнішим з усіх зареєстрованих за історію спостережень на Курильських островах.

На поточний момент Пік Саричева не контролюється наземними інструментальними методами спостережень. Фахівці стежать за виверженням за допомогою космічних знімків.

За даними фахівців, виверження йде дуже активно. Вибухи відбуваються один за іншим, останній вибух був зареєстрований у понеділок в 6:30 за Сахалінському часу (22:30 за київським часом). В результаті утворився пепловий стовп висотою до 12 кілометрів. Довжина пеплових шлейфів від вулкану досягла 1000 км: один шлейф тягнеться на південний схід в Тихий океан, інший на північно-захід в Охотське море.

Вулканологі готують експедицію на острів після закінчення виверження вулкану, щоб провести необхідні дослідження. Як зазначають вчені, такі ж вулкани є і поблизу населених пунктів Курильських островів, наприклад, вулкан Тятя на Кунашіре. Дослідження дозволить зрозуміти механізм виверження і прийняти своєчасні рішення, спрямовані на безпеку населення.
Як зазначають в лабораторії вулканологіі і вулканонебезпеки інституту морської геології і геофізики Далекосхідного відділу Російської Академії Наук (ДВО РАН), з організацією експедиції можуть виникнути великі труднощі. Справа в тому, що відстань від порту на півдні Сахаліну Корсаков до Курільська, розташованого на острові Ітуруп, - 760 кілометрів. Від Курільська до Матуа ще 502 кілометра, і рейсові кораблі туди не ходять. Вчені сподіваються на допомогу обласної адміністрації.

Висота Піка Саричева - 1446 тисячі метрів над рівнем моря, останній раз виверження було в 1976 році.
Як зазначають фахівці, на Тихоокеанському узбережжі Росії в даний час відбувається виверження одразу трьох вулканів. У минулі вихідні дні вулкан Шівелуч на Камчатці викинув попіл в небо на висоту 6,1 км. Попіл з кратера вулкана Ебеко на северокурільском острові Парамушір піднімався на висоту 300 метрів.

Вулкан Шівелуч висотою 3283 метра піднімається в п'ятдесяти кілометрах від селища Ключі. По схилах Шівелуча сходить розпечену лава, спостерігаються обвали вулканічної породи. Вулкан зберігає підвищену активність вже більше року. Незважаючи на те, що Шівелуч періодично викидає в атмосферу величезні хмари попелу, вітер відносить їх в сторону від селища, де проживає близько 5 тис. чоловік. Поки немає також загрози для автодороги, що проходить приблизно в 20 км від вулкана.

Найбільшу небезпеку становить вулкан Ебеко висотою 1130 метрів, на схилах якого побудований місто Північно-Курільск. Від нього до кратера всього 7 км, вулканічний попіл регулярно сиплется на місто.

Читайте також:

В Саудівський Аравії вперше за 700 років прокидається вулкан

На Курильських островах сталося шість землетрусів

Кількість жертв землетрусу в Італії перевищила 150 людей

Вчений передбачив землетрус в Італії, але йому не повірили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: