Пан Гі Муна затверджено генсеком ООН на другий термін

На основі резолюції ООН від 17 червня Пан Гі Мун був призначений генеральним секретарем організації на другий термін.

Генеральна асамблея ООН 21 червня затвердила кандидатуру нинішнього генерального секретаря організації Пан Гі Муна на другий термін. Перший термін Пан Гі Муна закінчується 31 грудня.

Інших кандидатур на пост генсека ООН висунуто не було. Таким чином, 67-річний Пан Гі Мун продовжить очолювати ООН до 31 грудня 2016 року.

Рішення про підтримку кандидатури Пан Гі Муна було прийнято на засіданні Радбезу ООН 17 червня. Тоді за підсумками засідання Рада безпеки прийняла резолюцію, в якій рекомендувала переобрати чинного генерального секретаря ще на п'ять років.

"Висловлюючи вдячність Пан Гі Муну за його ефективну та самовіддану працю на благо ООН протягом його першого терміну повноважень, Генеральна Асамблея призначає Пан Гі Муна Генеральним секретарем Організації Об'єднаних Націй на другий термін повноважень" , - йдеться в резолюції.

Раніше про підтримку переобрання Пан Гі Муна офіційно заявили деякі з постійних членів РБ ООН: США, Китай, Великобританія, Франція, а також Росія.

Про те, що Пан Гі Мун планує переобиратися на другий термін, стало відомо у квітні 2011 року.

Південнокорейський дипломат Пан Гі Мун зайняв пост генерального секретаря ООН 1 січня 2007 року. Обмеження за кількістю термінів, який може проводити на посаді один і той же чоловік, статут організації не передбачає.

Генеральний секретар - головна адміністративна особа Організації.

Пан Гі Мун є восьмим Генеральним секретарем ООН. Він змінив на цій посаді Кофі Аннана з Гани.
До Кофі Аннана цей пост займали: Бутрос Бутрос-Галі (1992-1996), Хав'єр Перес де Куельяр (1982-1991), Курт Вальдхайм (1972-1981), У Тан (1961-1971), Даг Хаммаршельд (1953-1961) і Трюгве Лі (1946-1952).

Пан Гі Мун став другим представником від країн Азії. За всю історію ООН Секретаріат очолювали три представники Західної Європи, два представники Африки і по одному від Азії та Латинської Америки.

Читайте також:

ООН вперше в історії ухвалила резолюцію про захист геїв

США вимагають від ООН покарати 13 країн через порушення прав людини

ООН визнала відключення від Інтернету порушенням прав людини

ООН розповіла, як Іран продавав зброю терористам

ВідеоПан Гі Муна затверджено генсеком ООН на другий термін

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: