Польща відтворить трагічний політ Ту-154 на реальному літаку

Польській стороні необхідно дізнатися, чи міг екіпаж лайнера, що розбився яким-небудь чином запобігти катастрофі після команди "йдемо".

Польська влада задіє другий і останній Ту-154М з наявних у розпорядженні 36-го спеціального полку, що відповідає за перевезення перших осіб держави, щоб повторити політ, в ході якого розбився президент Польщі Лех Качинський.

Про це заявив Мирослав Гроховський, який очолює польську урядову комісію, яка розслідує обставини авіакатастрофи.

За словами Гроховського, метою польоту Ту-154М стане "підтвердження деяких моментів". Зокрема, польській стороні необхідно дізнатися, чи міг екіпаж лайнера, що розбився яким-небудь чином запобігти катастрофі після команди "йдемо" (вона, за версією поляків, прозвучала в кабіні пілотів перед катастрофою) і чому вона не була виконана.

Мирослав Гроховський зауважив, що експеримент буде проведений з дотриманням всіх необхідних правил безпеки, а також для отримання результату "відновлювати погодні умови", за яких загинув Качиньський, необов'язково.

Дата експериментального польоту поки не називається.

Авіакатастрофа Ту-154, на борту якого Лех Качинський, а також численні політики і представники військового керівництва країни, сталася 10 квітня 2010 року. Всього в літаку перебувало 96 осіб, всі вони загинули.

Міждержавний авіаційний комітет 12 січня оприлюднив свою доповідь про катастрофу літака, в якому були зроблені висновки, що вина за те, що трапилося лежить повністю на екіпажі президентського лайнера. Пілоти, за версією МАК, неправильно оцінили ситуацію в складних метеоумовах, зокрема - вирішили не йти на запасний аеродром.

У Польщі вважають доповідь МАК неповним і заявили, що частина відповідальності за загибель Качинського лежить на диспетчерах аеродрому "Північний", при спробі сісти на який і розбився польський лайнер.

Ряд польських політиків, а також рідні і близькі загиблих, дотримуються ще більш радикальних поглядів на те, що трапилося і в розмовах з польськими журналістами стверджують, що Лех Качинський був убитий за наказом російської влади.

Читайте також:

У Варшаві розшифрували таємничі фрази пілотів Качинського

Оприлюднено всі розмови диспетчерів перед катастрофою Ту-154

Сім'я Качинського звинуватила Москву в організації авіакатастрофи під Смоленськом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: