Привідкрита завіса таємниці замаху на Папу Іоанна II: було три постріли

Слідство у справі замаху на Папу Римського, яке триває уже більше 30 років, вийшло на новий слід. Замовниками злочину вважають турецьких радикалів "Сірі вовки".

В Італії розкрили подробиці другого розслідування одного з найгучніших терактів ХХ століття – замаху на життя Папи Іоанна Павла II у 1981 році, яке здійснив у Ватикані турецький терорист Мехмет Алі Агджа.

Протягом довгих років слідчі не знали, що в ході замаху на життя було зроблено три постріли, а теракт був спланований і здійснений турецьким угрупуванням "Сірі вовки", пише італійська La Repubblica.

"Сьогодні слідчий розповідає про те, що на площі Святого Петра пролунали не два, а три постріли, і цей факт допоміг зірвати завісу таємниці, що оточувала замах на Папу Войтилу", - зазначає видання. Ця куля може свідчити про присутність другого кілера.

30 років слідство, яке проходило у шести країнах, не могло відповісти на питання, ким же були замовники замаху. І врешті-решт дійшли висновку, що винними не були ні болгари, ні КДБ, ні навіть ЦРУ чи Ватикан, як припускали деякі. Замовниками були самі виконавці. Розробили і здійснили замах на Войтилу турецькі "Сірі вовки", ультра націоналісти та ісламісти, які виступали проти Заходу і глави західної релігії.

"Куля, яку Папа Іван Павло II до 1984 року зберігав у себе, а потім поклав на вівтар Діви Марії у португальському місті Фатіма, могла би багато розповісти слідчим. Наприклад, про те, що вона була випущена не з пістолета терориста Агджа, а з іншого пістолета", - розповідає видання.

Як стало відомо, новий і важливий внесок у розслідування роблять співробітники архівів ФРН в Берліні, які останніми роками збирають, класифікують і збирають по шматочках, використовуючи найдосконаліші комп'ютери, документи, які були знищені комуністичними функціонерами у драматичні години перед падінням Берлінської стіни.

"Акція була здійснена о 17:19. Папа був вражений трьома кулями", - йдеться у протоколі "Штазі".

Іларіо Мартелла, який зараз очолює слідство, підтвердив, що наявність третьої кулі – це елемент, здатний вивести на новий слід. Більше того, ця куля може свідчити про присутність другого кілера, а отже, про змову.

Іншими словами, пояснює La Repubblica, руйнується теза про акцію, скоєну терористом-одинаком. І Агджа завжди наполягав саме на цій версії

Мехмет Алі Агджа
AFP
Мехмет Алі Агджа
"Агджа вперше виклав свій план спільникам, ще перебуваючи у в'язниці, тоді Іоанн Павло II відвідував з офіційним візитом Туреччину (28-30 листопада 1979 року). Того разу Агджа не зумів реалізувати свій задум, але йому це вдалося через півтора року в Римі . Йому допомагало угруповання, яке очолював Абдулла Катла, пов'язаний в Туреччині з правоцентристськими партіями і поліцією. Ці факти розкрилися після того, як він загинув в автомобільній катастрофі в 1996 році", - пише автор статті.

Турецькі генерали використовували "Сірих вовків" (Бозкурт) для організації безладів і вбивств, які привели їх до влади в результаті державного перевороту в 1980 році. Однак потім членів групи засудили за їхні злочини, вони були змушені шукати притулку в Німеччині, Франції та Австрії.

У період 1980-1981 років вони розглядали можливість здійснення замахів на великих світових політиків. І, природно, на Папу, який уособлював все те, що суперечить ідеалам ультранаціоналістів.

"План замаху запропонував Алі Агджа. План був підтриманий і профінансований групою", - розповів колишній "Сірий вовк" Доган Йілдірім.

Замовників не було, тому що "Сірі вовки" все організували самі. Існують документи, які підтверджують, що план розробляв сам Агджа. Замах було скоєно в стилі злочинного угруповання.

Сам Агджа у в'язниці та на волі неодноразово робив найнеймовірніші заяви. Зокрема, він стверджував, що замах на понтифіка було скоєно за наказом уряду Ватикану. Однак у своїх 107 версіях замаху Агджа завжди захищав "Сірих вовків".

18 січня 2010 року Алі Агджа вийшов з в'язниці, де відбував покарання за вбивство журналіста, скоєне в 1979 році. Покарання за замах на Папу Римського турок відбув ще в 2000 році – на прохання понтифіка його помилували.

Читайте також:

Іоанна Павла II зарахують до лику блаженних

Алі Агджа оголосив себе Христом і передрік кінець світу

У Росії розкрили таємницю вбивства Дудаєва: його здали за мільйон доларів

Терорист Агджа: замах на Папу Римського оплатив Ватикан

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: