В Москві поховали Віктора Черномирдіна

5 листопада в Москві на Новодівочому кладовищі поховали російського політика Віктора Черномирдіна.

У Москві 5 листопада на Новодівочому кладовищі поховали відомого російського політика Віктора Черномирдіна поруч з могилою його дружини Валентини Федорівни, яка померла в березні цього року.

Нагадаємо, вранці в Будинку прийомів на Воробйових горах завершилася цивільна панахида за участю керівників держави, політиків, представників громадськості, діячів культури і науки. Зокрема з Черномирдіним попрощалися президент Росії Дмитро Мєдвєдєв і прем'єр Володимир Путін.

Останні з траурними пов'язками на руках приїхали разом. Вони поклали до труни покійного букети червоних троянд, висловили співчуття рідним політика і першими встали в траурному караулі. Голова Держкомісії з організації похорону Сергій Наришкін відкрив церемонію прощання. Потім слово взяв президент Росії.

Мєдвєдєв не був знайомий з Черномирдіним у 90-ті, але зазначив, що найважчим випробуванням для політика було рішення очолити уряд у ті непрості часи. Глава держави вважає, що Черномирдін тоді зробив усе можливе і протягом усього життя працював на благо країни.

Цивільна панахида тривала близько години, потім труну з тілом покійного перевезли в Успенський собор Новодівичого монастиря. Тут митрополит Ювеналій звершив чин відспівування. Завершив відспівування Патріарх Кирило.

Після короткої молитви над труною він попрощався з покійним. Потім накриту державним прапором труну з тілом політика перевезли до воріт кладовища, і офіцери роти почесної варти на руках пронесли його до могили.  Перед труною вони несли численні державні нагороди колишнього прем'єр-міністра. Центральна алея була усипана трояндами.

Відзначимо, що востаннє з державними почестями в Росії ховали першого президента Бориса Єльцина.

Зазначимо, у службі взяли участь намісник Свято-Данилова монастиря архімандрит Алексій, патріарші диякони Андрій Мазур і Володимир Назаркін, духовенство Москви. У храмі також знаходився митрополит Оренбурзький і Бузулукський Валентин.

У прощанні також взяли участь рідні та близькі Віктора Черномирдіна, державні, громадські та політичні діячі Росії, Україні. Відхід Віктора Черномирдіна - велика втрата і для України, заявив на церемонії прощання з колишнім главою російського уряду глава МЗС України Костянтин Грищенко.

Тим часом, президент України Віктор Янукович зробив запис у книзі скорботи, яка була відкрита в приміщенні посольства Росії в Україні у зв'язку зі смертю колишнього посла РФ в Україні Віктора Черномирдіна.

Нагадаємо, прощання з Віктором Черномирдіним почалося в четвер вдень у Будинку прийомів на Воробйових горах і продовжилося до сьогоднішнього ранку.

Президент Віктор Янукович створив делегацію України для участі в жалобних заходах у зв'язку зі смертю Віктора Черномирдіна.

Так, від України на похороні Черномирдіна були присутні міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, посол України в РФ Володимир Єльченко, президент України в 1994 – 2005 роках Леонід Кучма, міністр регіонального розвитку та будівництва Володимир Яцуба.

Черномирдін помер близько 4 години ранку (03:00 за київським часом) 3 листопада.

72-річний політик останнім часом багато хворів. Крім того, він дуже переживав смерть своєї дружини Валентини Федорівни, яка померла у березні цього року. Подружжя прожило разом майже 50 років, виховало двох синів, які подарували їм чотирьох онуків.

За попередніми та неофіційними висновками медиків, причиною смерті Черномирдіна став інфаркт міокарда, що стався на тлі важкого онкологічного захворювання і гострої ниркової недостатності. Останній тиждень перед смертю Черномирдін перебував на лікарняному.

Черномирдін обіймав посаду спеціального представника президента РФ з питань економічного співробітництва з державами - учасниками СНД. До цього він був послом Росії в Україні, а з грудня 1992 по березень 1998 року очолював уряд Росії.

Читайте також: 

Стало відомо, хто поїде на похорон Черномирдіна від України

Мєдвєдєв наказав організувати пряму трансляцію похорону Черномирдіна

Патріарх Кирило: те, що Росія зараз існує - заслуга Черномирдіна

Смерть Черномирдіна: Росія згадує "ядерний чемоданчик" і "царське полювання"

Віктор Черномирдін: біографія та найкращі афоризми

с траурнымы повязками на руках приехали вместе. Они возложили к гробу усопшего букеты красных роз, выразилы соболезнования родным политика и первыми встали в траурном карауле. Председатель Госкомиссиы по организации похорон Сергей Нарышкина Открыл церемонию прощания. Затем слово взял президент России. Медведев не был знаком с Черномырдиным в 90е, но отметил, что самым трудным испытанием для политика было решение возглавить правительство в то непростые времена. Глава государства считает, что Черномырдин тогда сделал все возможное и на протЯжении всей жизни работал во благо страны.

Гражданская панихида продлилась около часа, затем гроб с телом усопшего перевезли в Успенский собор Новодевичьего монастыря. Здесь митрополит Ювеналий совершил чин отпевания. Завершили отпевание Патриарх Кирилл. После краткой молитвы над гробом он простился с усопших. Затем накрытый государственным флагом гроб с телом политика перевезли в ворота кладбища, и офицеры роты почетных караула на руках пронесли его к могиле.

- - Биография Черномырдин - вот рабочего завода до премьера
- Медведев: "Черномырдин в жизни попробовал почти все"
- Патриарх Кирилл: "Черномырдин служил Отечеству в наитруднейшие годы"


Перед гробом они несли Многочисленные государственные награды бывшего премьер-министра. Центральная аллея Была усыпана розами. Виктора Черномырдин похоронили рядом с могилой его супруги Валентины Федоровны - она ушла из жизни в марте этого года.

Отметим, что в последний раз с государственными почестями в России хоронили первого президента Бориса Ельцина.

Уход Виктора Черномырдин - большая потеря и для Украины, заявила на церемонии прощания с бывших Главой российского правительства глава МИД Украины Константин Грищенко. Тем временем, президент Украины Виктор Янукович сделал запись в книге соболезнований, которая открыта в помещении посольства России на Украине в связи со смертью бывшего посла РФ на Украине Виктора Черномырдин.

ВідеоПрощання з Віктором Черномирдіним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: