Швейцарія завершила будівництво найдовшого в світі тунелю

Прокладання найдовшого в світі залізничного тунелю під гірським перевалом Сен-Готард протяжністю 57 кілометрів завершилося в Швейцарії.

У Швейцарії завершилося прокладання найдовшого залізничного тунелю в світі, після того, як були пробурені його останні півтора метра. 57-кілометровий Готардский тунель прокладений під Альпами і призначений для поліпшення транспортного сполучення між північною і південно-східною Європою.

Тунель також дозволить Швейцарії підключитися до європейської системи високошвидкісних залізниць.

На будівництві одночасно працювало понад 1500 робітників. Роботи велися цілодобово, сім днів на тиждень. Для проходки тунелю в скельних породах використовувалися як буровибухові роботи, так і кілька тунелепрохідницьких комплексів (ТПК).

Тунель має два окремих стовбура (з'єднаних між собою галереями приблизно через кожні 325 м), за якими поїзди прямуватимуть в протилежних напрямках. Всередині тунелю будуть перебувати дві аварійні залізничні станції, пов'язані з аварійними шахтами.

Нагадаємо, що прокладання тунелю вартістю в 7 мільярдів євро почалося 15 років тому. Під час будівництва загинули 8 робітників.

Читайте також:

Індус 14 років довбав у горі тунель для парковки свого трактора

Під Ла-Маншем застряг швидкісний потяг Eurostar

У Празі обрушився найбільший автомобільний тунель

Під руїнами храму Тео-Тіхуакан в Мексиці відкопали таємний тунель

ВідеоШвейцарія завершила будівництво найдовшого в світі тунелю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: