США подовжать термін служби ядерної зброї

Національне управління з ядерної безпеки опублікувало оновлення по "обраним проектам" свого стратегічного плану, прийнятого в 2004 році.

Новий стратегічний план розвитку ядерного комплексу США на наступні десять років демонструє, що, хоча номінально ядерний арсенал скорочується (згідно з угодою з Росією про контроль озброєнь), але зате ефективність і термін служби американської ядерної зброї збільшиться.

У цю середу Національне управління з ядерної безпеки опублікувало оновлення по "обраним проектам" свого стратегічного плану, прийнятого в 2004 році. Серед новин - запуск програми зі збільшення терміну експлуатації двох ядерних ракетних боєголовок і одного типу ядерної бомби.

У 2000 році було затверджено продовження терміну служби боєголовки W-76, одиниць якої на озброєнні США найбільше. Спочатку планувалося модернізувати тільки 800 штук, але адміністрація Буша збільшила це число до 2 000. Кількість боєголовок, модернізованих на даний момент, не оголошується. Згідно з планом, програма триватиме до 2018 року.

Ще один проект, який планується закінчити до 2017 року – це дослідження, необхідне для того, щоб вирішити, яким чином можливо продовжити термін служби атомної бомби моделі B-61 ще на 30 років. Деякі моделі цієї бомби є стратегічним озброєнням і використовуються зараз на стратегічних бомбардувальниках B-52 і B-2, інші моделі характеризуються як тактична зброя і використовуються на винищувачах США і НАТО, що базуються в Європі.

Поки документ Національного управління з ядерної безпеки не розкриває передбачувану вартість цієї програми, але у звіті Головного бюджетно-контрольного управління за цей місяць, вперше оприлюдненій Хансом Крістенсеном (Hans M. Kristensen) з Федерації американських вчених, оціночні витрати на реалізацію програми з модернізації B- 61 (до 2022 року) вказуються в розмірі чотирьох мільярдів доларів.

Завдання полягає в об'єднанні кількох модифікацій бомби B-61 в одну, у якої вибухова потужність буде регульована, а енерговиход набагато менше, що дозволить заощаджувати на ядерному матеріалі.

Цей план вітає демонтаж старого ядерного озброєння, який "послужить явним підтвердженням того факту, що Сполучені Штати мають намір дотримуватись договору і рухаються до світу, вільного від ядерної зброї" – таку мету сформулював президент Обама. Але при цьому Національне управління з ядерної безпеки доповідає, що не розраховує на те, що вдасться розібрати всі застарілі в 2009 році системи до 2022 року.

Читайте також:

ООН: в області світових систем ядерної безпеки є прогалини

В Україні замість збагаченого урану з'явиться ядерна установка

Пакистан випробував ракету, що може нести ядерну боєголовку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: