У Китаї будують перше повністю екологічне місто

У Тяньцзіні побудують Еко-сіті на 350 тисяч жителів, яке буде зберігати природні ресурси.

У місті Тяньцзінь приступили до реалізації масштабного проекту Еко-сіті, сучасного міста-в-місті, що зберігає природні ресурси. Завершити будівництво планується в 2020 році.

Еко-сіті розрахований на 350 тисяч жителів, площею 30 квадратних кілометрів. За задумом авторів проекту, компанії Surbana Urban Planning Group, Еко-сіті буде розділений на шість районів, які відрізняються і за архітектурою, і за функціональним призначенням - від урбаністичного центру з висотними будівлями до району "спального" типу з одноповерховими будиночками.

Головним чинником, який реабілітує "зелену" назву проекту, стане повсюдне використання сучасних екологічно безпечних технологій. Життя сучасних міст підтримується в основному за рахунок "споживання" невідновних природних ресурсів. Еко-Сіті в Тяньцзіні стане першим "самодостатнім" ресурсозберігаючим містом, завдяки використанню альтернативних джерел енергії та водопостачанню, а також переробки та повторного використання ресурсів. Передбачається, що забезпечувати енергією ціле місто вдасться за рахунок ефективного використання гідро-, вітро-і сонячних електростанцій. Для здійснення водопостачання збираються накопичувати і використовувати дощову воду, а також опріснювати морську воду й очищати стічні води для повторного використання.

Передбачена також "нешкідлива" для атмосфери система громадського транспортного сполучення між районами. Для цього в місті прокладуть сучасні легкорейкові дороги, що за зовнішнім виглядом нагадують сучасні трамвайні колії, але переважаюче трамвайне сполучення по швидкості. Еко-сіті буде пов'язаний з економічним і діловим центром Тяньцзіня за допомогою швидкісної вузькоколійної рейкової дороги.

Одне з основних завдань, які ставлять перед собою автори проекту - побудувати не просто комфортне для життя місто, а створити щось на зразок архітектурного та екологічного "оазу". Крім того, вони розраховують, що Еко-Сіті - перший великомасштабний екологічний проект - може стати зразком для будівництва в майбутньому ресурсозберігаючих (а не "споживаючих") міст в Китаї, а можливо, в усьому світі.

Читайте також:

Китайський експрес встановив новий світовий рекорд швидкості

Китай випробував новітній винищувач, щоб сподобатися США

Китай запевнив, що новітня зброя потрібна йому тільки для оборони

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: