У Пакистані виправдали чоловіків, які зґвалтували жінку за рішенням старійшин

Верховний суд Пакистану виправдав 5 учасників групового зґвалтування жінки, скоєному "в покарання" її родині за рішенням ради старійшин.

Верховний суд Пакистану виправдав п'ятьох з шести обвинувачених у груповому зґвалтуванні жінки, скоєному за рішенням ради старійшин села. Ще один обвинувачений засуджений до довічного ув'язнення.

Тим самим, Верховний суд підтвердив рішення суду нижчої інстанції.

Після винесення вердикту потерпіла Мухтар Маї заявила, що боїться за своє життя.

"Поліцейські ніколи не записували правильно мої свідчення. Більше я не вірю судам. Зараз я сподіваюся тільки на суд Всевишнього. Я не знаю нічого про юридичні процедури, але моя віра (в систему правосуддя) залишила мене", - сказала вона.

"Мені і моїй родині погрожують. Надходять погрози смерті і навіть повторення того, що сталося зі мною. Трапитися може все, що завгодно", - вважає Мухтар Маї.

Представник американської правозахисної організації Human Rights Watch Алі Дайан Хасан заявив, що вердикт вищої судової інстанції Пакистану посилає "дуже поганий сигнал" пакистанському суспільству.

"Він дає зрозуміти, що жінки можуть піддаватися образам і навіть зґвалтуванням абсолютно безкарно", - сказав правозахисник.

П'ятьох обвинувачуваних мали звільнити з-під варти після виправдувального рішення, проте досі неясно, чи перебувають вони на волі.

Суд повинен ще оголосити деталі вердикту, проте суд Лахора - тієї самої нижчої інстанції, чий вирок був залишений в силі, - посилається на недостатність доказів для винесення обвинувального вироку.

У 2002 році Мухтар Маї зґвалтували за рішенням ради старійшин одного з селищ у штаті Пенджаб в покарання її родині за те, що її молодший брат Абдул Шакур, як стверджувалося, вступив у зв'язок з жінкою з більш впливового племені.

Пізніше шестеро обвинувачених в зґвалтуванні були засуджені до смертної кари, проте в 2005 році суд Лахора виправдав п'ятьох чоловіків. Смертний вирок шостому обвинуваченому був замінений довічним ув'язненням.

Читайте також:

Каддафі роздає солдатам "Віагру", щоб вони ґвалтували жінок повстанців

Жертву групового зґвалтування ув'язнили за позашлюбний секс

Натовп розлючених суданок забив камінням чоловіка, який чіплявся до жінки

Афганський таліб відрізав 12-річній дружині ніс і вуха

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: