У Великобританії проходять парламентські вибори

Вибори проходять в 650 одномандатних округах за мажоритарною системою.

Виборчі дільниці відкрилися 6 травня з ранку у всіх виборчих округах Великобританії, де починаються загальні вибори депутатів до нижньої палати парламенту - Палати громад.

Ділянки будуть відкриті з 07:00 до 22:00 (з 09:00 до 00:00 за київським часом).

Вибори проходять в 650 одномандатних округах за мажоритарною системою. Це означає, що в кожному конкретному окрузі виборці будуть голосувати не за партію, а за конкретного кандидата, і переможе той, хто набере просту більшість голосів.

Голосувати на виборах можуть всі дієздатні громадяни Великобританії, Ірландії (проживають в Сполученому Королівстві) і країн британської Співдружності, що досягли 18 років і не мають юридичних обмежень на право голосування.

Ніяких обмежень не накладається і на право голосування для королеви, однак на практиці вона ніколи не була на виборчу дільницю, щоб факт голосування монархом не вважали антиконституційним.

Крім того, кожен зареєстрований виборець має право проголосувати поштою або через довірену особу. Британський виборчком також дозволяє тим, хто не встиг відправити свій бюлетень поштою, принести його особисто на свою виборчу дільницю у день голосування.

Згідно з опитуванням незалежної соціологічної служби YouGov, більшість виборців мають намір прийти на дільниці, відчуваючи свій соціальний обов'язок (48%), 27% вважають, що це спосіб висловити свою думку, 22% впевнені, що їх голос здатен змінити ситуацію в країні.

Мінливий британський клімат не повинен вплинути на явку - лише 2% виборців заявили, що не прийдуть на вибори, якщо погода буде поганою.

Крім того, нинішні вибори стануть першими, коли на дільниці виборці зможуть привести дітей, а тому лише 5% заявили, що не зможуть проголосувати через сімейні обов'язки.

У Великобританії немає такого поняття як "день тиші" і політична агітація не заборонена навіть у день виборів. Тому представники політичних партій ведуть кампанію до останнього моменту.

Крім того, за ходом голосування, крім спостерігачів, стежать так звані "лічильники голосів" (tellers) - партійні добровольці, які у виборчих дільниць ведуть облік усіх зареєстрованих виборців і, що найбільш важливо, обчислюють потенційних не проголосували прихильників своїх партій і закликають їх проголосувати . Однак усередині самих ділянок "лічильникам" агітувати заборонено.

Нагадаємо, у Великобританії завершився третій, завершальний тур передвиборних теледебатів. Як повідомляється на сайті телеканалу Sky News, за результатами трьох опитувань, проведених відразу після дискусії, переможцем дебатів став лідер Консервативної партії Девід Кемерон.

Читайте також:

В останньому турі британських теледебатів переміг лідер консерваторів

У Британії вперше в історії пройшли передвиборчі теледебати

У Великобританії відкрилася вакансія прем'єр-міністра

 

ВідеоУ Великобританії проходять парламентські вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: