WikiLeaks: американці визнали, що у Естонії параноя щодо Росії

За даними документів, розсекречених WikiLeaks, Естонія з 2008 року почала активно готуватися до нападу Росії. Американські дипломати назвали ці дії "майже параноїдальними".

Після російсько-грузинського конфлікту в серпні 2008 року влада Естонії дала старт програмі посилення оборонного потенціалу, метою якої був захист від прийдешнього нападу Росії.

У цьому нападі естонці були настільки впевнені, що представники США визнали це параноєю, йдеться в одній з депеш посольства США, оприлюднених сайтом WikiLeaks.

"В той час як Естонія працює над пом'якшенням своєї політичної позиції щодо Росії, її оборонна позиція сфокусована на внутрішньому оборонному потенціалі, ґрунтуючись на майже параноїдальному розумінні неминучого нападу росіян. Новий десятирічний план оборонного розвитку на 2009-2018 роки був остаточно ухвалений естонським урядом після вторгнення Росії до Грузії в 2008 році", - йдеться у депеші.

"Цей план сумісний з пріоритетами колективної безпеки НАТО, разом з тим, він також ясно відображає наміри його творців розширити зміцнення територіального та початкового оборонного потенціалу", - зазначено в документі.

"План розвитку оборони закликає Естонію інвестувати кошти у покращення систем раннього виявлення, ППО, протитанкової оборони, а також броньованих маневрених засобів", - повідомив американський дипломат.

План Естонії, за його даними, зберігає військовий призов, розширює чисельність як діючих, так і резервних сил, а також значно збільшує обсяги і якість підготовки резервістів.

Зауважимо, що раніше міністр закордонних справ Естонії називав відносини між Росією та НАТО "шизофренічними".

Він обґрунтував свою думку тим, що НАТО тривалий час прагнуло до відкритих партнерських відносин з Росією, а Москва у відповідь на це організувала "масштабні військові навчання біля кордонів НАТО, згідно з легендою яких відпрацьовувались навички ведення війни з НАТО".

Читайте також:

Витік секретної інформації: НАТО підготувало план захисту від Росії

У Фінляндії опублікували сценарій війни з Росією

Естонські націоналісти вимагають від Росії повернути "окуповані території"

Завдяки WikiLeaks Мєдвєдєв зрозумів увесь цинізм США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: