Зі Суматри евакуювали 40 тисяч людей через виверження вулкану

Майже 40 тисяч людей евакуювали з місцевості, прилеглої до вулкану Сінаьунг, який почав вивергатися після 400-річного "сну".

Майже 40 тисяч людей залишили місцевість, прилеглу до індонезійського вулкану Сінабунг, який напередодні почав вивергатися.

Вулкан прокинувся 29 серпня вперше з 1600 року. За даними місцевих ЗМІ, вже є перші жертви виверження - двоє людей, що страждають астмою, померли.

Влада ввела в районі вулкана найвищий ступінь небезпеки і встановила заборонену зону радіусом 6 кілометрів кратера. Евакуйовані розміщені у громадських будинках і мечетях.

Вулкан Сінабунг висотою 2460 метрів, розташований на півночі острова Суматра, 29 серпня викинув стовп розжареного попелу на висоту майже півтора кілометра.

Представник місцевої сейсмічної служби розповів, що кратер вулкана заповнений рідкою лавою. Найближчим часом вона може потекти по схилах цієї гори.

Як повідомив глава індонезійського центру оповіщення про виверженнях вулканів, спочатку учені вважали, що вулкан розбудили дощі, але тепер схильні вважати основною причиною тиск розплавленої гірської породи і твердої речовини.

Виверження вулканів - часте явище в Індонезії, яка розташована на стику континентальних плит і відрізняється високою вулканічною та сейсмічною активністю.

Читайте також:

На Суматрі почав вивергатися вулкан, що "спав" 400 років

Прокинувся найбільший вулкан Євразії

У Колумбії почалося виверження вулкана Галерас

Біля діючого вулкана в Колумбії стався землетрус

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: