Бійці Могильова громлять "Петрівку" і "Юність", на черзі - "Троєщина"

Продавці підозрюють, що перевірки - спроба влади руками правоохоронних органів помститися за акції протесту проти Податкового кодексу.

На київських ринках УБОЗ почав масові перевірки торгових точок - жорсткі, з конфіскацією товару.

Продавці підозрюють, що перевірки - спроба влади руками правоохоронних органів помститися за акції протесту проти Податкового кодексу.

У середу УБОЗ провів перевірку на книжковому і речовому ринках Петрівки. З базару вивезли декілька вантажівок контрафактних дисків, сотні шуб і дублянок. Продавці тільки і обговорюють, як перекрили з усіх сторін ринок, як спецслужби перевіряли ряди. Після інспекції на Петрівці продавці інших ринків бояться відкривати робочі місця. Наприклад, у п'ятницю на "Троєщині" пустувала третина робочих місць, пройшли перевірки і на ринку "Юність".

Кияни припускають, що тиск на підприємців в результаті закінчиться підвищенням цін на товари. Але продавці переконують, що найімовірніше інший сценарій розвитку подій: багатьом просто доведеться закритися.

"Коли ми дізналися, що відбувається на "Петрівці", всі закрилися. Тут теж автобуси з міліцією чергували, але перевірок не влаштовували", - сказала торговець ринку "Троєщина".

Згідно новому Податковому кодексу, як сказали продавці, перевіряючі можуть заявитися в будь-який момент, без попередження, і за відсутності будь-якого документа конфіскувати товар. Найчастіше вимагають "сертифікати якості", яких у більшості просто немає. Підприємці стверджують, що отримати їх практично неможливо.

Це означає, що весь дрібний ринковий бізнес поставлений під загрозу. Багато задумаються про те, щоб закритися - торгівля і так йде погано, а тут ще і постійна загроза конфіскату товару. Від усунення конкурентів виграють більш великі гравці ринку, які зможуть більш активно піднімати ціни.

Нагадаємо, з 22 листопада підприємці оголосили безстрокову акцію протесту проти Податкового кодексу, який міг сильно позначитися на малому і середньому бізнесі. Тоді в центрі Києва на Майдані Незалежності було розбито наметове містечко, де майже два тижні жили активісти.

Та після прийняття Податкового кодексу в новій редакції з урахуванням поправок президента, які трохи спрощують тиск на представників бізнесу, наметове містечко було демонтовано, а акцію протесту розігнано.

Читайте також:

Податкова перевірятиме підприємців без попередження

Активісти "податкового Майдану" прийдуть під стіни Януковича

Організатори "податкового Майдану" прийшли здаватися в міліцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: