Брат Ющенка: Русь хрестив не Володимир, а Андрій

Петро Ющенко закликав зрозуміти "просту істину", що Київська церква є матір'ю для Московської, а Русь взагалі хрестив Андрій Первозванний.

Народний депутат, брат попереднього президент Петро Ющенко переконаний, що Українська церква є апостольською і не може бути чиєюсь "донькою".

"Істинна історія дає відповіді, й хто "мати-церква", і де початок", - пояснив він.

За словами Ющенка, перше хрещення Київської Русі здійснив не князь Володимир Святославович, а Андрій Первозванний.

"Богоугодне дійство - Хрещення Русі - Володимиром Великим було п'ятим, першим хрестителем нашої землі був святий Андрій Первозванний, який у 57-му році нашої ери прибув на київську землю", - підкреслив він.

Депутат нагадав історію, коли після зішестя Святого Духа апостоли кидали жереб, вирішуючи, куди кому йти проповідувати христову віру.

Андрію Первозванному випала Скіфія, тобто землі сучасної України. Петро Ющенко нагадав слова Апостола Андрія, сказані ним в Києві: "Бачите ви гори ці? На горах цих засяє благодать Божа, буде великий град і багато церков здвигне тут Бог".

"Це було наше апостольське хрещення", - зазначив депутат, додавши, що українська церква розпочалась з того, як Київський помісний собор у 1621 році затвердив апостольське походження християнства на українських землях.

Зокрема, у звернені було сказано, що "Святий Апостол Андрій - перший архієпископ Константинопольський, патріарх Вселенський і Апостол Український. На київських горах стояли ноги його, і очі його Україну бачили, а уста благословляли, і насіння віри він у нас насадив. Воістину Україна нічим не менша від інших східних народів, бо і в ній проповідував Апостол".

"Треба зрозуміти просту істину, що Київська церква є матір'ю не лише для Московської церкви, а й для Білоруської, тому що саме сини Володимира поїхали з Києва до Пскова та Полоцька, де й були засновані ці церкви", - наголосив депутат.

На переконання Ющенка, ця подія має змусити всіх зрозуміти, що українська церква є апостольською з першого століття від Різдва, так само як, наприклад, Олександрійська, Антиохійська, Єрусалимська церкви, які також заснували Апостоли.

Нагадаємо, 28 липня в Україні відзначають Хрещення Київської Русі. Цього року з нагоди свята божественну літургію на соборній площі у Києво-Печерській Лаврі відслужив патріарх Московський і всієї Русі Кирило.

Предстоятель РПЦ звернувся до членів невизнаної канонічними Церквами Української православної церкви Київського патріархату - яких назвав "розкольниками" - із закликом покаятися і повернутися до канонічної Церкви.

Водночас глава УПЦ КП Філарет справив божественну літургію у Володимирському соборі, а близько 5 тисяч священиків та прихильників Київського патріархату провели хресну ходу в столиці, під час якої тримали плакати з написами "Кирило - колонізатор від КДБ", "Геть московського попа-колонізатора!" та інші.

Читайте також:

Філарет: українцям нав'язують владу іноземного патріарха

Московський патріарх: лідер українських "розкольників" має надію на порятунок

Патріарх Кирило: Янукович служить духовній просвіті свого народу

Україна святкує День хрещення Русі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: