Брат Ющенка: Аляску відкрили українці

Брат президента приписав українцям географічні відкриття та заявив, що його народ має особливу, "донорську" роль у розвитку світової цивілізації.

Відкриття Аляски відбулося завдяки етнічним українцям, заявив брат президента України Петро Ющенко, який працює над проектом картинної галереї "Українці в світі".

"Аляску-то відкрили українці, які одними з перших досліджували Алеутські острови: острів Полтава - одне з підтверджень тому", - сказав Петро Ющенко. Він, крім того, впевнений, що українці відіграли особливу роль у розвитку світової цивілізації.

"Взагалі-то, присутність української крові є практично у всіх королівських династіях Європи, хотіли б вони це визнавати зараз чи ні... Чи відомо вам, що перша грузинська цариця Тамара була одружена з одним із українських князів?.. Брали участь українці і в створенні першої угорської держави: дружиною першого угорського князя Януша була теж донька українського князя... Не перестаю дивуватися з того Божого промислу, за яким, на мій погляд, на українство покладена особлива роль у розвитку світової цивілізації. Я назвав би її донорською", - підкреслив Ющенко.

"До речі, в одного з відомих японських борців сумо мама - українка. Українське коріння і у французького маршала Сеньо; коли той загинув, Людовик XV написав про нього, що він втратив вірнопідданого, а Франція - великого воєначальника. До речі, є французька картина, яка зображає відомого нам д'Артаньяна поряд з нашим Іваном Сірком під час штурму Ля Рошелі. Підкреслюю, французька", - додав брат президента.

На питання журналіста, чи "не ображається закордон" за те, що "скрізь сунете українців", Ющенко відповів: "Ображається, але з доведеними фактами не посперечаєшся. Невже в Росії, не дивлячись на той горезвісний "шовінізм великороса", історики заперечуватимуть українське походження Розумовських? Два брати, Олексій і Кирило: перший був цивільним таємним чоловіком Єлизавети, а другий став президентом Петербурзької академії наук. Чи варто говорити про рід Родзянків? І, не дивлячись на суперечливість питання про Мазепу, ніхто не спростовуватиме того факту, що останній довгий час був найближчим другом, соратником і радником Петра Першого. І хто зна, як би все обернулося, коли б не бажання Меньшикова бути єдиним фаворитом молодого царя", - також наголосив Петро Ющенко.

Президент Віктор Ющенко, як відомо, вважає актуальною ідею організації в столиці документальної виставки "Українці в світі", а згодом на базі документів, фотографій, речей і інших раритетів - створення однойменного національного музею.

Читайте також:

Міноборони назвало броненосець "Потемкин" кораблем української революції

Брат Ющенка піде в релігію, якщо на те буде Божа воля

Кремль не дозволить Україні переписувати спільну історію

Росія створила комісію з протидії фальсифікаціям історії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: