Через спеку до Києва мігрують отруйні павуки і терміти

У вікна киян уже почали залітати сарана, богомоли і "мертві голови", а скоро прийдуть каракурти і терміти. Останнім, за словами ентимологів, наші будинки "на один зуб".

Ентомологи стверджують, що до Києва через небувалу спеку мігрують каракурти - найотруйніші павуки в світі, а також білі мурахи – терміти.

Після того, як відмітка термометра досягла +37, у вікна киян почали залітати сарана, богомоли і "мертві голови" - метелики, малюнок на черевці яких нагадує людський череп.

У відділі паразитології Київської СЕС запевнили, що ці комахи, хоч і виглядають страшно, небезпеки не несуть, оскільки не є переносниками інфекції і на людину не нападають.

"До мене минулої ночі залетів богомол, він рідкісний гість у Києві. Загалом-то нічого страшного в таких візитах немає, - упевнений ентомолог інституту зоології ім. Шмальгаузена Віталій Федоренко. - Зараз настала їхня пора, і вони вийшли зі сплячки. А в міські вікна залітають тому, що за своєю природою прагнуть до світла. Дивують трохи бражники - зазвичай у нас вони не зустрічаються, але з такою погодою я допускаю міграцію комах у столицю".

За словами вченого, зоогеографія змінюється через зміну клімату і приходу на територію України аномальної спеки.

"Останнім часом карта поширення деяких комах почала швидко розширюватися. Вже давно на півдні України, біля Азовського моря, живуть каракурти - найотруйніші павуки в світі, - говорить Віталій Федоренко. - Їхня отрута в 15 разів сильніша, ніж укус гримучої змії. Каракурти також знайдені на Херсонщині і в районі Одеси".

Сьогодні ж вони зустрічаються навіть у Центральній Україні - Вінницькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Полтавській, Черкаській областях. Якщо зима видасться м'якою, то не здивуюся, якщо вже в наступному році вони дістануться до Києва.

Федоренко також зауважив, що крім павуків мігрують і терміти, в народі їх називають "білі мурашки". В Україні поки зустрічається тільки один вид: терміт-шкідник. Він харчується в основному деревиною, тому може призвести до руйнування дерев'яних будівель.

"Шлунок термітів здатний перетравити навіть пластик. Що вже говорити про деревину. Тому їхнє поширення може бути дуже небезпечним, особливо для гіпсокартону в наших будинках, які взагалі цим комахам на один зуб", - вважає ентомолог.

Читайте також:

Опитування: кожний десятий українець не страждає від спеки

У Дніпропетровську через спеку на вулиці померло немовля

У Києві через спеку пропадає електрика і зупиняється транспорт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: