Депутати наказали перерахувати всю худобу в Україні

Відтепер продавати та купувати продукцію тваринного походження можна буде лише від "ідентифікованих та зареєстрованих" тварин.

Верховна рада ухвалила закон “Про ідентифікацію та реєстрацію тварин”. За цей закон проголосувало 249 із 435 депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Цей закон визначає організаційні та правові засади ідентифікації та реєстрації тварин з метою одержання оперативної та надійної інформації про поголів’я тварин щодо статі, віку, породи та місцезнаходження для поліпшення управління і прогнозування ринків продукції тваринництва та контролю за епізоотичною ситуацією в Україні.

Дія цього закону поширюється на юридичних і фізичних осіб, які займаються розведенням та утриманням тварин, проводять продаж, забій, утилізацію, надають послуги з штучного осіменіння та організовують виставки тварин.

Дія закону не поширюється на фізичних осіб, які займаються розведенням тварин та утриманням для власного споживання продуктів харчування тваринного походження.

При цьому забороняється реалізація і закупівля продуктів тваринного походження, отриманих від тварин, які не були ідентифіковані і зареєстровані відповідно до цього закону.

Об’єктом ідентифікації та реєстрації є сільськогосподарські тварини - велика рогата худоба, коні, свині, вівці, кози. Законом визначені повноваження Кабінету міністрів у сфері ідентифікації та реєстрації тварин.

Закон передбачає, що державний нагляд і контроль за дотриманням вимог щодо ідентифікації тварин здійснюють у межах своїх повноважень: орган державного управління, що здійснює функції адміністрації ветеринарної медицини України; Міністерство внутрішніх справ; спеціально уповноважений центральний орган державної виконавчої влади у сфері охорони здоров’я; центральний орган виконавчої влади з питань аграрної політики та їх органи на місцях.

Порушення законодавства у сфері ідентифікації та реєстрації тварин тягне за собою цивільну, адміністративну, дисциплінарну або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Відповідальність несуть особи, винні у:

невиконанні розпоряджень уповноважених органів та осіб про усунення фактів порушення у сфері ідентифікації та реєстрації тварин;

створенні перешкод уповноваженій особі у здійсненні контролю і нагляду за дотриманням вимог щодо ідентифікації та реєстрації тварин.

Закон набирає чинності з дня його опублікування, крім статті 10 "Державна підтримка робіт з ідентифікації та реєстрації тварин", яка набирає чинності з 1 вересня 2009 року.

Читайте також:

В столиці Таджикистану заборонили розводити худобу

В центрі Москви розгулювали голодні мавпи

Коти виявилися дурнішими за птахів

У Києві запровадили платну реєстрацію котів і собак

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: