Івано-Франківськ вимагає повернути в паспорти графу "національність"

Івано-Франківська облрада при цьому посилається на постійні вимоги та заяви громадських організацій і виборців області.

Івано-Франківська обласна рада звернулась до народних депутатів України від Прикарпаття Миколи Круця, Володимира Мойсика, Романа Ткача та Зіновія Шкутяка (усі представляють фракцію НУ-НС – ред.) з проханням ініціювати відновлення у паспортах відомостей про національність громадянина. Відповідне звернення депутати облради ухвалили на сесії.

"26 червня 1992 року Верховна рада України прийняла постанову "Про затвердження положень про паспорт громадянина України, свідоцтво про народження та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон", відповідно до якої у перелічених документах не передбачена графа "національність", – йдеться у зверненні до народних депутатів.

Зважаючи на постійні наполегливі вимоги та заяви громадських організацій і окремих виборців прикарпатського краю, депутати облради просять народних депутатів від Івано-Франківщини у порядку законодавчої ініціативи винести на розгляд Верховної ради проект постанови про відновлення у паспортах, свідоцтвах про народження, інших відповідних документах відомостей про національність громадянина України.

Нагадаємо, у квітні Львівська обласна рада вирішила звернутися до президента Віктора Ющенка і Верховної ради з аналогічним проханням – повернути в паспорти графу "національність".

Коментуючи рішення Львівської облради член комітету ВР з питань державного будівництва і місцевого самоврядування Анатолій Матвієнко назвав його шкідливим. "Воно не сприяє єдності країни", - сказав він.

Натомість спікер ВР Володимир Литвин переконаний, що "п’ята графа" має повернутися у паспорти громадян України. "Я за те, щоб ця графа була відновлена. Вона повинна бути, щоб ми знали, хто наші батьки. Чому ми соромимося їх?", - заявив він під час поїздки на Кіровоградщину.

Читайте також:

Івано-Франківщина ініціює заборону комунізму

Литвин пропонує повернути в паспорти графу "національність"

В Криму вирішили створити "Російськомовну Україну"

Затулін вимагає віддати Крим Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: