Колесніков вважає, що Путін готує Україні мишоловку

Борис Колесніков досить жорстко відреагував на слова російського прем'єра про вигоди Митного союзу. "Безкоштовний сир буває тільки в мишоловці".

Віце-прем'єр Борис Колесніков відповів російському прем'єру Володимиру Путіну на фразу, що приєднання до Митного союзу вигідне Києву: "Безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. Тому ніяких пряників ніхто не дочекається".

Колесніков наголосив, що Україна чітко задекларувала свій вибір інтеграції до Європейського союзу.

"Що стосується зони вільної торгівлі, так Україна показала свої устремління. Якщо зробити соцопитування, то, я думаю, мінімум дві третини виступлять за те, щоб Україна могла просуватися в Європейський союз", - сказав він.

Коментуючи нещодавні висловлювання Путіна про те, що приєднання до Митного союзу економічно вигідне для України, Колесніков додав, що "кожен керівник держави, особливо прем'єр економіки держави буде прагнути до розширення сфери впливу, в даному випадку Російської Федерації".

"Україна є членом СОТ, і коли вона вступала до цієї організації, то брала на себе певні зобов'язання, вийти за які не може", - зазначив він.

Віце-прем'єр не вважає, що Європа закриє доступ на свій ринок для української сільськогосподарської продукції.

"Дійсно ЄС квотує цю продукцію. А Україна вже отримала певні квоти у разі підписання зони вільної торгівлі, і вона буде їх, я думаю, тільки розширювати", - сказав Колесніков.

"Наші східноєвропейські друзі та партнери теж відкривали зону вільної торгівлі та вступали до Євросоюзу з тими самими правами, але, як показує їхній досвід, крок за кроком ці санкції носили все менший і менший характер. І на сьогоднішній день середня зарплата в Польщі 900-950 євро - це показник того, до чого повинна прагнути Україна", - зазначив він.

Колесніков не розуміє, на чому ґрунтуються твердження про те, що при створенні зони вільної торгівлі з ЄС "помре" авіаційна промисловість країни і не буде розвиватися суднобудування.

"Я не знаю, з яких міркувань робляться такі висновки", - зазначив він.

"Я вірю в авіаційну промисловість України, яка на сьогоднішній день постачає продукцію в країни Латинської Америки, Африки, Південно-Східної Азії, так що тут для України нічого не зміниться. А транспортному літаку "Антонов" немає рівних у світі", - підкреслив Колесніков.

За його словами, в суднобудівної промисловості України є високі шанси в кооперації з голландськими партнерами, з польськими партнерами виробляти цілком конкурентоспроможні судна.

"Не можна, мені здається, так категорично ставити питання - або з нами, або все пропало. Це шлях в нікуди", - підсумував міністр інфраструктури.

Нагадаємо, Москва вже тривалий час закликає Київ приєднатися до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану, однак українська влада віддає перевагу зоні вільної торгівлі з ЄС та СОТ.

Нещодавно Володимир Путін навіть заявив, що євроінтеграція України "є нереальною" і приєднання України до Митного союзу було б значно вигіднішим.

"Що вигідніше, повинні визначити наші українські друзі і колеги: прагнути до єврозони або використовувати наявні вже конкурентні переваги, пов'язані з величезною кооперацією між цілими галузями економіки України та Росії", - прорекламував Путін Митний союз.

Читайте також:

Путін пояснив, у чому насправді полягає його план "відродження СРСР"

У Москві заявили, що приперли Україну до стінки

Гриценко: Україна потрібна Путіну для створення імперії

Росія вигадала новий спосіб "затягти" Україну в Митний союз

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: