Литвин розкритикував створення конституційної більшості в Раді

Спікер пояснив, що коли склад парламентської більшості перевищить 300 депутатів, "з'явиться спокуса приймати складні рішення дуже швидко".

Голова Верховної ради Володимир Литвин вважає недоцільним збільшення коаліції до 300 депутатів, тобто до конституційної більшості, як того вимагає президент Віктор Янукович.

Про це він сказав, виступаючи на зустрічі керівників апаратів парламентів країн-учасниць Співдружності Незалежних Держав, країн Балтії і Кавказу.

"Сьогодні в нас є стійка більшість у парламенті. Вона десь на сьогодні об'єднує 270 депутатів... Я не є прихильником, це моя відкрита позиція, конституційної більшості, тому що тоді з'явиться спокуса приймати складні рішення дуже швидко", - зазначив спікер.

При цьому він підкреслив необхідність завершення конституційної реформи, у цьому контексті нагадавши, що відповідне зобов'язання Україна взяла на себе перед Радою Європи.

Литвин підкреслив, що для внесення змін до Конституції необхідна широка політична дискусія.

"Для внесення змін до Конституції нам буде потрібно 300 голосів, але я вважаю, що це має бути в процесі дискусії, тому що це не негайний документ, такий документ має бути на перспективу", - сказав спікер.

Крім цього, він вказав на конструктивне співробітництво парламенту з президентською і виконавчою галузями влади.

Нагадаємо, Віктор Янукович заявив про необхідність вдосконалення Конституції України. Він наголосив, що бачить країну з "сильним президентом, у якого є практичні важелі контролю" і "політично структурованим парламентом". Для цього, за словами президента, йому потрібна конституційна більшість у парламенті.

Якщо політична реформа 2004 року буде скасована, Україна повернеться до президентсько-парламентської форми правління, а повноваження Януковича значно розширяться.

Читайте також:

Литвин: Конституцію треба переписати до весни

Комуністи проти повернення Конституції часів Кучми

Раду виключать з процесу повернення старої Конституції

Колесніченко: коаліція не просила КСУ відміняти політреформу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: