На Донеччині услід за школами почали закривати дитбудинки

У Горлівці рішенням сесії міської ради закрито дитячий будинок "Надія". Аргументи влади - низька наповнюваність і необхідність економити бюджет.

Незважаючи на протести батьків, у Донецькій області продовжують закривати школи. Окрім цього, місцева влада закриває і дитбудинки.

У Горлівці рішенням сесії міської ради закрито дитячий будинок "Надія". Аргументи влади - низька наповнюваність і необхідність економити бюджет.

"Перші розмови про те, що нас можуть закрити, почалися ще влітку минулого року. Пізніше, десь на початку вересня, мер пообіцяв, що нас закривати не будуть, а об'єднають з іншим притулком. Але вже в лютому цього року ситуація знову змінилася, і нас, по суті, поставили перед фактом", — розповів кореспонденту "Дзеркала тижня" заступник директора дитбудинку Андрій Девятков.

Дитячий будинок розраховано на 100 вихованців. Зараз тут навчаються 56 дітей, і в документах, поданих міськраді, прогнозувалося скорочення цього числа вдвічі до наступного навчального року. Щоправда, працівники самого дитбудинку дорікають чиновникам від освіти маніпуляціми зі статистикою: до випускників зарахували і дев'ятикласників, багато з яких збиралися закінчувати тут десятий і одинадцятий класи.

Характерно, що закритий дитбудинок завжди був "візитною карткою" соціальної інфраструктури Горлівки. Саме сюди направляв свої пожертви на благодійність олігарх місцевого значення Микола Янковський (концерн "Стирол").

Перед прийняттям рішення про ліквідацію дитбудинку в будівлі, де знаходиться установа, зробили солідний ремонт — перекрили дах і замінили системи опалення.

Мер Горлівки Євген Клеп заявив, що до будівлі колишнього дитбудинку переселять кілька інших соціальних установ.

"Ми, наприклад, переведемо сюди центр туризму і навколишнього середовища. Зараз вони знаходяться у будівлі дитячого садка, і з їх відходом звідти буде додатково створено 75 місць для дошкільнят. Ще два поверхи віддамо дитячому притулку, який після реформи буде називатися центром соціальної реабілітації", - заявив він.

Так, у Донецьку намагаються врятувати від виселення школу №2, розташовану в самому центрі — навпроти обласної бібліотеки. Тут же батькам і вчителям, що примкнули до них, вдалося відстояти 136-ту школу.

Щойно завершилось протистояння навколо 44-ї школи у Макіївці. Ініціативна група батьків днями написала відкритий лист президенту Віктору Януковичу, в якому доводила, що добудувати шкільну котельню — це краще, ніж змушувати дітей щодня долати відстань у два кілометри.

Читайте також:

У Донецьку закриють школу через церковний готель УПЦ МП

Азаров заборонив закривати школи на бажання Табачника

Регіонали хочуть заборонити закривати російські школи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: