Несправедливий розподіл

Між церковними конфесіями нерівномірно розподіляють землю - твердять експерти та соціологічні дослідження.

Між церковними конфесіями нерівномірно розподіляють землю - твердять експерти та соціологічні дослідження.

Вони кажуть, що Українська православна церква - в єдності з Московським патріархатом отримує більше ділянок для будівництва та церковних приміщень. Водночас іншим перепадає небагато. Нещодавно патріарх УПЦ Київського патріархату Філарет звернувся з відкритим листом до депутатів Київради:

колись монастирській корпус на Трьохсвятительській 4б, замість того, щоб за законом про реституцію, віддати його церкві - туди вселяють іншу установу. На думку експертів, перекос у ставленні влади до церковних конфесій на користь однієї може загострити міжрелігійну ворожнечу.

В УПЦ у єдності з Московським патріархатом сповнені оптимізму. За нового мера їм, нарешті, почали давати ділянки. Лише зараз у Києві вони будують 30 церков: все - коштом вірян. Закиди Київського патріархату вони рішуче відкидають. Лише цього року в Києві УПЦ в єдності з Московським патріархатом виділено більше 11 ділянок загальною площею понад 30 гектарів. 

Київському патріархатові дісталася лише одна і ще одна старообрядникам. Водночас за даними соціологів кількість вірян УПЦ Київського патріархату майже вдвічі перевищує кількість прихильників УПЦ в єдності з Московським. А кількість культових будівель Київського патріархату по Україні майже в чотири рази менша.

Експерти кажуть: це інерція, адже впродовж десяти років влада протегувала лише одній церкві. Але визнають, що саме тепер ситуація загострюється. Ситуацію загострюють і майбутні вибори, кажуть експерти. Дивіденди від них квапляться отримати і церковні організації, і політики - щедрістю за державний кошт.

ВідеоНерівний розподіл землі між церквами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: