Новий Генплан Києва перетворить місто на гетто

У "Форумі порятунку Києва" вважають, що новий Генплан узаконить землевідводи, призведе до погіршення екологічної ситуації та перетворить місто на гетто.

Київська влада в новому Генеральному плані розвитку столиці намагається легалізувати незаконні землевідведення і перетворює Київ на гетто.

Про це заявив головний координатор громадянської кампанії "Форум порятунку Києва" Віталій Черняховський.

"У документі не прописані рішення жодної поточної проблеми столиці. І навпаки, його прийняття і виконання загрожує появою безлічі нових проблем", - сказав Черняховський.

Черняховський повідомив, що новий план передбачає подальший екстенсивний розвиток міста, зростання обсягів житлового будівництва, збільшення кількості населення і автомобілів, що, у свою чергу, призведе до різкого погіршення екологічних показників у місті.

На його думку, головною метою прийняття нового Генплану столиці є бажання "узаконити" всі протиправні землевідводи, проведені Київрадою з 2002 року.

Черняховський також підкреслив, що столична влада не провела жодних публічних громадських слухань за проектом Генплану, як це передбачено законодавством.

Лідер "Форуму" нагадав, що в даний час у столиці діє Генплан розвитку до 2020 року, прийнятий у 2002 році. "Минуло лише 8 років, як знадобився новий Генплан. Зрозуміло, що таким чином корумповані депутати хочуть жорстко пролобіювати інтереси будівельних компаній", - переконаний він.

Зокрема, за його словами, в документі закладаються плани по фактично подвоєння загальної площі житла в Києві: передбачається нове будівництво понад 38,5 млн. квадратних метрів житла, при тому, що на сьогоднішній день обсяги житлового фонду міста складають 55 млн. квадратних метрів.

"Але це будівництво не спрямоване на забезпечення черговиків безкоштовним житлом. У його основі лежать корисливі інтереси - отримання прибутку забудовниками. Це дегенеративний шлях, який веде до катастрофи", - вважає лідер "Форуму".

При цьому будівництво буде здійснюватися за рахунок знищення лісів, парків, скверів, дитячих і спортивних майданчиків. За словами Черняховського, в результаті збільшення щільності забудовуваних територій і населення різко зросте навантаження на транспортну, енергетичну, водо-каналізаційну системи.

"Це нагадує мені "розвиток" Мехіко, коли в пустельній Мексиці, як пухлина, розростається столиця з населенням понад 30 мільйонів людей, поглинаючи все нові і нові території, де панує криміналітет, бруд, убогість. По суті, це велике гетто. І ось в таке гетто хочуть перетворити Київ", - вважає він.

"Приймати такий Генплан неможна. Вихід може бути тільки один - домогтися позачергових виборів Київради і Київського міського голови. Столиці потрібна нова влада, яка буде дбати про місто і його жителів, а не про власні кишені", - резюмував Черняховський.

Нагадаємо, 16 вересня Київська міська рада за підтримки 80 депутатів затвердила Концепцію стратегічного розвитку столиці, яка є першим етапом у розробці Генерального плану розвитку Києва і його приміської зони до 2025 року.

Читайте також:

Забудови в центрі Києва поділять на хороші та погані

Кияни стали на захист столичного парку на Дарниці

Хрещатик увійшов до топ-50 найдорожчих торгових вулиць світу

Уряд розробляє генплан території України на 20 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: