Одесу охопила паніка: на старому кладовищі розбудили чуму

Нову електропідстанцію будують у небезпечній близькості до поховань Чумного кладовища.

Одеські фахівці повідомляють про можливість небезпеки зараження чумною паличкою після пошкодження чумних поховань у міському парку Шевченка, де проходять активні будівельні роботи.

"Перед тим як щось будувати в місцях таких поховань, необхідно провести проби грунту на наявність в ній палички. Хоча, пройшло вже багато часу і навряд чи щось збереглося, але сказати точно, що небезпеки немає - не можна, так як ніхто подібних досліджень не проводив. Тому невідомо, чи є в землі одеських чумних поховань збудник цієї хвороби або він там відсутній", - говорять експерти.

При будівництві підстанції "Маразлієвська" в Одесі в парку Шевченка можуть пошкодити чумне поховання в зоні розташування Карантинного кладовища. Про це повідомив член правління Одеської обласної організації Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Геннадій Калугін.

"У парку Шевченка є чумне поховання. А зараз там відбуваються активні будівельні роботи біля стадіону в тому числі. Прокладали труби зовсім близько біля кладовища. Так само, немає гарантії, що при будівництві підстанції "Маразлієвська" кабелі електромереж не пройдуть через цю територію. Цього не можна допустити", - заявив Калугін.

Крім цього, фахівець додав, що раніше вже були направлені матеріали до міської ради про взяття Чумного кладовища в парку Шевченка під охорону та накладення мораторію на будівництво в цьому районі.

"Але до цих пір так нічого і не вирішилося. Існує велика небезпека для одеситів, якщо чумне поховання буде розкопано", - сказав Калугін.

Нагадаємо, що намір компанії "Одесаобленерго" будувати нову електропідстанцію "Маразлієвська" у парку Шевченка, біля астрономічної обсерваторії ОНУ ім. Мечникова викликало численні протести одеської громадськості.

Депутати Одеської міськради 7 вересня 2011 більшістю голосів вирішили відхилити протест прокуратури по підстанції "Маразлієвська". Разом з тим, проти такого рішення виступили деякі депутати з фракцій "Сильна Україна" і "Фронт змін". Противники будівництва апелювали тим, що існує ще два місця для спорудження підстанції.

Крім цього, медики вважають, що робота підстанції, яку планують побудувати в парку Шевченка, негативно позначиться на здоров'ї жителів навколишніх будинків, а також перешкодить роботі міської обсерваторії та кардіологічного центру.

На думку заступника голови Громадської палати Володимира Мамонова на місці, де є організована електрична система, завжди існують процеси, які негативно позначаються на організмі людини.

Довідка. Чума (лат. pestis - зараза) - гостре інфекційне захворювання групи карантинних інфекцій, що протікає з виключно важким загальним станом, лихоманкою, поразкою лімфовузлів, легенів та інших внутрішніх органів, часто з розвитком сепсису. Захворювання характеризується високою летальністю і вкрай високою заразністю.

Читайте також:

В Європі знову може спалахнути середньовічна чума

У Росії в рамках "боротьби з чумою" на очах у дітей спалили коней і розстріляли собак

На Кубані виявили вірус африканської чуми у свиней

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: