Рада відмовилась збільшити прожитковий мінімум

Депутати вирішили відхилити відповідний закон, оскільки він вимагає додаткових надходжень до державного бюджету.

Депутати Верховної ради відхилили проект постанови Верховної ради "Про збільшення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати у 2011 році", підготовлений народним депутатом від фракції НУ-НС В’ячеславом Кириленком.

На думку автора проекту постанови, стрімке зростання цін на товари і послуги, особливо на товари першої необхідності, поставило мільйони українців на межу виживання. Встановлені законом України "Про державний бюджет України" прожитковий мінімум і мінімальна заробітна плата не можуть забезпечити мінімальних потреб збереження здоров'я і задоволення соціальних і культурних потреб людини.

Кириленко нагадав, що за офіційними даними Міністерства соціальної політики, фактичний розмір прожиткового мінімуму у лютому 2011 року склав 1054 грн, що на 18% перевищує прожитковий мінімум на цей період, встановлений законом. Фактичний прожитковий мінімум для працездатних осіб склав у лютому 1121 грн, що на 19% більше прожиткового мінімуму у 941 грн, встановленого законом для цієї категорії населення, який є рівнем мінімальної заробітної плати. Фактичний прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, складав у лютому 843 гривні, що на 11% більше розміру мінімуму, встановленого законом для цієї категорії населення, який є розміром мінімальної пенсії.

"Тенденції стрімкого зростання цін на найнеобхідніші товари і послуги свідчать, що у березні ця різниця була ще більшою. Таким чином держава порушує гарантоване статтею 48 Конституції України право громадян на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї", - йдеться у відповідному законопроекті.

Тим не менше, голова комітету ВР з питань бюджету Валерій Баранов закликав депутатів відхилити цей проект, оскільки він вимагає додаткових надходжень до державного бюджету. До нього дослухалися депутати фракцій ПР і Народної партії, жоден з них за даний проект не проголосував.

У результаті, проект постанови про збільшення прожиткового мінімуму навіть не було включено до порядку денного сесії Верховної ради.

Читайте також:

Губернатор Донеччини впевнений, що народ безбідно живе на 2,5 тис. грн

Життя в Україні дорожчає втричі швидше, ніж ростуть зарплати

Пересічний українець отримує дохід менше 200 доларів на місяць

ВідеоРада відмовилась збільшити прожитковий мінімум

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: