В Україні задумались про відміну "прописки"

Партія регіонів пропонує відмінити "прописку". Скасувати реєстрацію поки не наважуються через високий рівень злочинності.

Влада задумалась над можливістю відміни реєстрації громадян ("прописки") за місцем проживання в Україні. Відповідну ідею озвучила заступник глави Адміністрації президента Ірина Акімова.

За її словами влада повинна ще визначитися, на якому етапі можна буде говорити про відмову від прив'язки до реєстрації в тій або іншій сфері. Таких сфер в Україні немало - від медичного обслуговування і соціальної допомоги до отримання водійського посвідчення або реєстрації приватного підприємця.

"Скрізь, де існує дозвільна система, без реєстрації виникають проблеми", - сказала юрист і правозахисник Тетяна Яблонська. На її думку, реєстрація дублює радянський інститут прописки: людина хоч і не вимушена ні бути зареєстрованою, ні жити за вказаним місцем, проте не може розраховувати без реєстрації на реалізацію законних прав і свобод.

Особливо, за словами Яблонської, це стосується маргінальних категорій населення - тих, хто знаходився в місцях позбавлення волі або спеціалізованих лікарнях, втративши з якихось причин і житло, і документи. "Таким людям просто ніде отримувати паспорт, не кажучи вже про належні соціальні гарантії", - говорить вона.

Проте, механізм відміни реєстрації і подальших стосунків громадян з державою має бути серйозно продуманий владою, підкреслює юрист. Адже якщо у випадках з отриманням меддопомоги або пенсій відміна реєстрації значно полегшить життя громадян, то коли йдеться про розкриття злочинів або пошук правопорушників, без реєстрації буде набагато складніший, говорить Яблонська.

На її думку, враховуючи високий рівень злочинності в Україні, лише цей чинник може змусити державу замислитися, чи актуальна така ініціатива. Також реєстрація важлива і під час проведення виборів в органи влади, що підкреслила і сама Акімова. Офіційно "прописка" в Україні скасована, але замість неї громадяни повинні мати в паспорті відмітку про місце реєстрації.

Читайте також:

У Києві подорожчала прописка

У Росії мають намір відмінити постійну прописку

У Росії в приватному будинку зареєстровано 80 тисяч мешканців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: