Регіонали хочуть зупинити в Україні "жорстоку українізацію"

Регіонал Вадим Колесніченко вважає, що прийняття закону про мови зупинить "жорстку українізацію", яка нині панує в Україні.

Закон про мови зупинить в Україні жорстку українізацію і допоможе стабілізувати її. Про це заявив нардеп від Партії регіонів Вадим Колесніченко.

"Прийняття цього законопроекту (про мови - ред.) дозволить зупинити жорстоку українізацію і стабілізувати її, а також забезпечити толерантне ставлення до всіх мов всередині України", - наголосив регіонал.

Він зазначив, що в новому законопроекті, зареєстрованому в серпні у Верховній раді включили "практично всі рекомендації" Венеціанської комісії та ОБСЄ.

Колесніченко також прокоментував відхилення парламентським комітетом з питань духовності і культури законопроекту про основи державної мовної політики (автори Колесніченко і Сергій Ківалов).

"Думка комітету з бездуховності і лукавства, звичайно, для Верховної ради не є основною. Є, на жаль чи на щастя, позиція більшості", - сказав депутат.

Разом з тим, народний депутат від БЮТ-Б Володимир Яворівський вважає, що законопроект про статус регіональних мов - фактично закамуфльований старий законопроект про другу державну російську мову.

"Фактично, це закамуфльований старий законопроект. Які поправки зроблені? Мінімальні - там, де знято слово, і звичайно вони уникли цієї вже прямолінійності про те, що дві державні мови, але фактично все залишається на тому ж рівні", - заявив голова парламентського комітету з питань культури і духовності.

Водночас, посол Росії в Україні Михайло Зурабов наголосив, що представники нацменшин будуть вважати свою країну безпечною, якщо держава забезпечить їм вільне використання своєї рідної мови.

"Якщо держава робить все для того, щоб громадяни, які вважають конкретну мову своєю рідною, мали можливість говорити цією мовою та отримувати державні послуги цією мовою, вони завжди будуть сприймати країну, як безпечну і свою", - заявив посол.

Нагадаємо, 7 вересня народні депутати з Партії регіонів (Вадим Колесніченко та Сергій Ківалов) зареєстрували законопроект, згідно якого російська мова повинна стати офіційною в 13 регіонах.

Читайте також:

Янукович платитиме школярам за бездоганну українську мову

Половина одеських першокласників почне навчання російською

Даїшник "заговорив" французькою з англомовним водієм (відео)

Одеського даїшника покарають за "телячу мову"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: