"Репортери без кордонів" зафарбували українську свободу слова червоним

Міжнародна журналістська організація позначила стан свободи слова в Україні червоним кольором. Це значить - складна ситуація. Гірше тільки чорний.

Карта свободи слова у світі_4
Карта свободи слова у світі
"Репортери без кордонів" випустили щорічну карту свободи слова у світі. Україна на ній позначена червоним кольором, який свідчить про серйозні проблеми у цій сфері.

Карту зроблено на базі 50 критеріїв, починаючи від фізичних нападів на журналістів (арешти, напади, вбивства тощо), продовжуючи випадками цензури й самоцензури.

Крім того, "Репортери" також брали до уваги правові рамки країни та рівень цензури в Інтернеті.

Стан свободи слова на карті позначається кольорами. Білий колір - хороша ситуація, жовтий - задовільна, оранжевий - помітні проблеми, червоний - складна ситуація і чорний - дуже серйозна ситуація.

Разом з Україною, червоним кольором позначена Білорусь, Росія, Туреччина, Китай, Казахстан та інші. Для порівняння, західні сусіди України – Польща, Словаччина, Угорщина, - позначені жовтим кольором. "Білими" країнами є скандинавські, а також Британія, Німеччина, Австрія, Швейцарія, Ірландія, Литва. До речі, Сполучені Штати – "жовті".

Нагадаємо, раніше Україну понизила в рейтингу свобод американська неурядова організація Freedom House. Цього року статус України знизився з "вільної" до "частково вільної", і таким чином, на думку правозахисників, рівень свободи в Україні повернувся до часів президентства Леоніда Кучми.

Читайте також:

У рейтингу свободи слова Україна опустилася нижче за Ірак

"Репортери без кордонів " обурені порушенням прав журналістів в Україні

У ПР назвали анекдоти про Януковича свободою слова

Герман про свободу в Україні: бідний не може бути вільним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: