Слідчі назвали причину падіння літака в Карелії

Згідно з висновками слідчої комісії МАК, відключення сигнальних вогнів стало наслідком падіння літака Ту-134, унаслідок чого загинули 47 людей.

Потерпілий катастрофу в Карелії Ту-134 зачепив лінію ЛЕП, внаслідок чого сталося відключення освітлення на злітно-посадковій смузі аеропорту Петрозаводська.

Про це повідомляє Міждержавний авіаційний комітет (МАК), зазначає ВВС.

Таким чином, згідно з висновками МАК, відключення сигнальних вогнів "стало наслідком падіння літака". Раніше висловлювалися припущення, що саме відключення освітлення могло бути безпосередньою причиною катастрофи Ту-134.

В результаті "жорсткої посадки" лайнера під Петрозаводськом в ніч на 21 червня загинули 47 людей з 52, що знаходилися на борту.

"На видаленні 425 метрів від місця першого торкання літака верхівки дерев літак перетнув ЛЕП, що веде на ближній привід, і зруйнував її. При цьому сталося коротке замикання, і автоматична підстанція ПС-21 виконала аварійне відключення штатний всієї траси харчування аеропорту", - йдеться в заяві МАК.

До пошкодження лінії, за інформацією комітету, всі "радіотехнічні та світлотехнічні засоби аеродрому працювали в штатному режимі".

Однак, як встановили експерти МАК, відключення вогнів малої інтенсивності на злітно-посадковій смузі було короткочасним: електропостачання було відновлено через 5 секунд, коли спрацювали дизель-генератори, що забезпечує автономне електроживлення аеропорту.

Слідчі, які вивчають причини катастрофи, розглядають кілька версій: помилка пілота чи наземних служб, складні метеоумови, а також технічні несправності літака або обладнання аеропорту.

Минулого тижня Міждержавний авіаційний комітет повідомив, що двигуни Ту-134 працювали нормально аж до його зіткнення із землею.

Також, за попередніми даними Росавіації, лайнер був цілий до моменту першого зіткнення літака з деревами: не було ознак його руйнування в повітрі, слідів пожежі або вибуху.

Спочатку в якості основної версії катастрофи називалися складні метеорологічні умови. Повідомлялося про те, що в районі аеропорту був сильний туман, і видимість була дуже погана.

Раніше віце-прем'єр РФ Сергій Іванов зауважив, що обставини авіакатастрофи Ту-134 нагадують аварію літака Ту-154 польського президента Леха Качинського під Смоленськом 10 квітня 2010 року.

Читайте також:

Слідчі відкинули версію про несправність двигунів у катастрофі Ту-134

Кількість жертв катастрофи Ту-134 в Карелії зросла до 47 людей

Блогерів зворушив безіменний герой, який безстрашно рятував людей з палаючого Ту-134

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: