У Львові таки заборонили використовувати нацистську символіку

У Львові заборонили використання під час відзначення Дня перемоги тоталітарної символіки - і комуністичної, і нацистської.

Депутати Львівської міської ради під час сесії 21 квітня прийняли ухвалу, якою заборонили використовувати під час відзначення Дня перемоги не тільки радянську, а й нацистську символіку. У документі зазначено, що у Львові заборонено використовувати символіку СРСР, нацизму та комуністичну символіку.

Також цю інформацію підтвердив депутат Львівської міської ради від ГП "Пора" Андрій Білоус, який на сесії озвучив відповідну пропозицію.

Андрій Білоус розповів, що комісія з питань законності ініціювала вчора ухвалу про заборону використанні комуністичної символіки на території Львова.

"Я її повністю підтримую. Коли це питання розглядалося, я вніс пропозицію доповнити його і заборонити використання тоталітарної символіки: і комуністичної, і нацистської. Частина депутатів це зауваження сприйняла, частина не сприйняла. Але коли міський голова ставив питання на голосування, він поставив його "з висловленими зауваженнями". Тобто було ще одне зауваження технічне. І міський голова не уточняв, він сформулював в множині "зауваження". Я це сприймаю як те, що всі висловлені зауваження були підтримані одночасно цією ухвалою", – сказав депутат.

Відповідно, з його слів, зараз ухвала мала б включати заборону і комуністичної, і нацистської символіки.

"Є редакційна комісія, яка мала б це сформулювати", – додав він.

Також Андрій Білоус, відповідаючи на запитання  про те, чи не потребувала його пропозиція окремого голосування, зазначив: "Треба точно прочитати в регламенті. Але якщо якесь зауваження викликає несприйняття, воно голосується окремо. Спочатку ухвала приймається за основу і зауваження голосують окремо, але оскільки ми поставили на голосування ухвалу в цілому і міський голова сформулював так, що він ставить її на голосування в цілому з зауваженнями, то фактично треба вважати так, що ухвала прийнята з моїм доповненням".

Водночас, як зазначають у прес-службі Львівської міської ради, мета прийнятої ухвали – можливість запобігти розповсюдженню символіки неіснуючої тоталітарної держави.

Контроль за виконання цього рішення покладено на керівництво міліції та голову комісії законності Львівської міської ради.

Нагадаємо, у середу, 20 квітня Луцька міська рада заборонила використання радянської символіки та прапорів на держустановах міста.

Нагадаємо, Верховна рада ухвалила закон "Про внесення змін до Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років" (щодо порядку офіційного використання копій прапора перемоги). За це рішення проголосувало 260 з 375 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі. Даним законом передбачено, що "Прапор Перемоги є символом перемоги радянського народу та його армії і флоту над фашистською Німеччиною в роки Великої Вітчизняної війни. Зовнішній вигляд копій прапора Перемоги має відповідати вигляду штурмового прапору 150-го ордена Кутузова II ступеня Ідрицької стрілецької дивізії".

Читайте також:

Одеський депутат: Львів - це не Україна, а Бандерштат

На Львівщині Монумент радянським воїнам обмалювали свастиками

Львів замість Дня Перемоги святкуватиме День Героїв – Бандери, Шухевича та інших

Одеса ухвалила: Бандера і Шухевич не герої, бо співпрацювали з Гітлером

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: