Україна досі не підраховувала, чи варто переходити на літній час

Україна може наслідувати приклад Росії і відмовитися від переведення годинників. Відповідні дослідження вже пообіцяли провести у МОЗ.

Після того, як Росія скасувала перехід на зимовий час, її приклад може наслідувати й Україна. Водночас досліджень, чи є якась економія від переведення годинників, і як воно впливає на здоров'я людей, в країні досі не проводилося.

Головний аргумент прибічників переведення годинника - заощадження електроенергії. Американці підрахували, що в масштабах країни економія 1%. Європейці стверджують, що, навпаки, на 4% зростає енергоспоживання.

В Україні ніхто й не намагався рахувати, економно чи ні – перелаштовували стрілки просто заодно з усіма.

Регіонал Вадим Колісниченко ще у 2009 році вніс на розгляд Верховної ради законопроект, яким пропонував відмовитися від переходу з літнього на зимовий час і навпаки. Тоді його розглядати не захотіли, утім, й аргументів проти цього не було.

"Я звернувся до зацікавлених органів дати розрахунки, скільки України виграє грошей бюджету, нафти, газу... Виявилося, що ніхто розрахунків надати не може", - розповів Колісниченко.

Після прикладу Росії Україна тільки замислилася, з яким часом у ногу вона йтиме. Науковці радіють, що, можливо, тепер хтось замовить дослідження. І нарешті проаналізують і кількість зекономленої енергії, і шкоду для здоров'я.

Росіяни це питання досліджують з 2000-го року. Відомий кардіолог, а тепер і міністр охорони здоров'я Ілля Ємець пообіцяв, що і в Україні проаналізують залежність між часом і здоров'ям.

Читайте також:

У Росії скасували перехід на зимовий час

Перехід на літній час веде до зростання самогубств

Янукович визначив першочергові реформи на найближчий час

Стало відомо, що найбільше засмучує українців

ВідеоВкрадений час

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: