Україна згадує жертв Чорнобильської трагедії

24 роки минуло від вибуху четвертого енергоблока Чорнобильської атомної електростанції, через який постраждали мільйони людей.

Україна 26 квітня відзначає 24-у річницю Чорнобильської трагедії.

Зокрема президент Віктор Янукович 26 квітня на Чорнобильській АЕС візьме участь в мітингу-реквіємі з покладенням квітів до пам’ятника загиблим ліквідаторам аварії на ЧАЕС.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань надзвичайних ситуацій.

В ході візиту глава держави також ознайомиться зі станом реалізації заходів щодо зняття з експлуатації об’єкту "Укриття" і ходом будівництва заводів з переробки твердих і рідких радіоактивних відходів.

Цього ж дня Янукович відвідає м. Славутич, де проведе робочу нараду з питань зняття з експлуатації ЧАЕС і перетворення об’єкту "Укриття" в екологічно безпечну систему, розвитку інфраструктури м. Славутич і соціального захисту постраждалого від аварії на ЧАЕС населення.

Під час цих заходів президента супроводжуватиме міністр МНС Нестор Шуфрич.

Нагадаємо, українська влада хоче перетворити Чорнобильську станцію в безпечну систему за допомогою об'єкту "Укриття", який буде представляти собою споруда у формі арки заввишки 105 метрів, довжиною 150 метрів і шириною 260 метрів. Після зведення його "одягнуть" на четвертий блок ЧАЕС, над яким після аварії був побудований саркофаг.

Будівництво об'єкту "Укриття" постійно відкладається, проект знаходиться на стадії проектування.

На території ЧАЕС також планується побудувати сховище відпрацьованого ядерного палива та завод з переробки рідких радіоактивних відходів.

Аварія на Чорнобильській станції сталася 26 квітня 1986 року. Вибухнув четвертий енергоблок станції. У результаті територія в радіусі 30 кілометрів піддалася радіоактивному зараженню.
Робота станції була зупинена 5 грудня 2000.

Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

Читайте також:

В понеділок Янукович поїде в Чорнобиль

Чорнобильський атомоград: загублене місто України

Україна платитиме за Чорнобиль ще 100 років

Під Києвом планують побудувати могильник ядерних відходів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: