Уряд хоче "зістарити" молодь, щоб не давати житло

Кабінет міністрів пропонує знизити вік молоді з 35-ти до 29 років. Якщо це станеться, близько 4 млн людей не зможуть отримати пільгові кредити на житло.

Кабмін розробив законопроект, в якому пропонується знизити вік молоді з 35-ти до 29 років. Цей крок покликаний зменшити чергу на пільгові молодіжні кредити, однак фактично може значно погіршити соціальні гарантії для тисяч молодих людей.

Якщо вік молоді знизять, то близько 4 млн українців опиняться за бортом програми молодіжного житлового кредитування. Хоча останні два роки через фінансову кризу ця програма фактично не працювала, цього року, завдяки ухваленню нового закону, влада обіцяє забезпечити житлом близько 900 молодих сімей.

"Це стане антиконституційною нормою, оскільки Основний закон забороняє погіршувати соціальне становище громадян. До того ж немає гарантій, що з ухваленням закону кредити все ж таки почнуть видавати", - прокоментував ініціативу "Газеті по-київські" екс-міністр молоді та спорту Юрій Павленко.

За словами Павленка, свого часу основною мотивацією для збільшення віку молоді до 35 років стала перспектива розширити можливості молодої сім'ї на отримання житла.

Якщо раніше одружувалися у 20-25, то в останні роки тенденція змінилася - більшість шлюбів укладається після 25-ти. До того ж, у переважної кількості молодих людей можливість погашення кредиту з'являється тільки у 28-29 років. Приблизно в такому ж віці частина молоді тільки створює сім'ї і заводить дітей. Виходить, молодіжні кредити просто нікому буде брати.

Читайте також:

Янукович пообіцяв житло по 400 доларів за метр

Позичальників виселятимуть з квартир навіть з дітьми

Киянину потрібно збирати гроші на квартиру 20 років

Кабмін примусить студентів відробляти витрати на навчання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: