В Україні знизився рівень корупції

На заході країни люди самі пропонують хабарі, на Сході і в Криму їх частіше вимагають чиновники.

Корупція в Україні за останні 4 роки знизилася на 7%, а найкорумпованішою держструктурою виявилась ДАІ.

Про це свідчать результати досліджень стану корупції в країні за 2007-2011 роки, проведених Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) і Європейською дослідницькою асоціацією (ЄДА, громадська організація), пише Сегодня.

При цьому, за словами керівника експертної групи ЄДА Світлани Гірської, в 2007 році 2/3 українців заявили, що вони стикалися з корупцією (давали або брали хабарі) при зверненні в органи держвлади, а через 4 роки таких стало на 7% менше. Причому зниження почалося ще в 2009 році і продовжилося в 2011-му.

При цьому спостерігається цікава картина: на заході більше людей (захід - 12,2%, центр - 10,6%, південь - 9,1%, схід 8,3%) самі пропонують "подяку" за вирішення питання або протекцією, на півдні і сході, навпаки, більше самі чиновники вимагають хабарі. Так, в Донбасі і Криму кожен третій чинуш бажає "отримати на лапу", в Галичині - кожен четвертий, а в центральних регіонах - "лише" один з п'яти.

Найкорумпованішим регіоном українці називають Крим (45% або майже кожен другий чиновник вимагає хабара), найчеснішим - Чернігівську область (менше 8% чиновників-хабарників). А ось добровільно найчастіше "дякують" житомиряни - кожен четвертий, найскупіші - черкащани, платять лише 2%. На Волині процвітає кумівство: більше 40% питань вирішуються по протекції, в Запорізькій області цього майже немає - лише 2%.

При цьому лише один з п'яти громадян України упевнений, що боротися з хабарництвом повинні самі люди, більшість сподівається на владу. Найбільше готові протистояти корупції чоловіки до 30 років, з вищою освітою і доходами вище за середній - таких більше 40%, а ось серед пенсіонерів "борців за справедливість" усього 22%.

У ДАІ не вважають себе найкорумпованішою структурою, тому що, на їх думку, боротьба з хабарництвом на дорогах ведеться давно і постійно, і результати в наявності. "Детальний коментар дамо після вивчення матеріалів цього дослідження", - відповів нам і. о. начальника прес-служби Олександр Зубенко.

Втім, варто відзначити, що з цією службою громадяни стикаються частіше, ніж з іншими "рибними" структурами, а ріст кількості тих, хто вважає цю службу найкорумпованішою з 2007 року, цілком можна пояснити тим, що у кінці 2008-го були підвищені штрафи, і хабарі різко виросли.

Читайте також:

Іноземні інвестори покидають Україну через корупцію

Українці платять за різні дозволи та довідки 20 мільярдів гривень щороку

Київським лікарям заборонили брати "пожертви від громадян"

Найчастіше українці скаржаться Верховній раді на корумповані суди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: