Wikileaks: молдавські політики пропонували віддати Придністров'я Україні

Молдавські політики неформально підтримували входження РМ в Євросоюз через Бухарест з можливістю вірогідного приєднання Правобережжя до Румунії і повернення Лівобережжя (Придністров'я) Україні. Про це свідчать матеріали Wikileaks.

Молдавські політики підтримували інтеграцію Республіки Молдова (РМ) в Євросоюз через об'єднання з Румунією з можливістю повернення Придністров'я Україні.

Як пише сайт Wikileaks, про це повідомляло телеграмою у Вашингтон посольство США в Києві в 2007 році. Це листування американських дипломатів мало назву "Україна і Молдова: Придністров'я і причини обопільного роздратування", пише румунське видання Gindul.

У дипломатичній депеші відзначалося: "українці констатували, що молдавські політики, сприяючи проєвропейській політиці, неформально підтримували входження РМ в Євросоюз через Бухарест з можливістю вірогідного приєднання Правобережжя до Румунії і повернення Лівобережжя (Придністров'я) Україні".

Американські дипломати у своїй телеграмі також зазначали, що "правобережна Молдова замість того, щоб бути поглиненою Румунією, могла б об'єднатися з румунською державою в наднаціональній структурі під назвою "Романов" ("Новий Рим")".

У телеграмі, опублікованій Wikileaks, говорилося, що заступник міністра закордонних справ України Андрій Веселовський висловив з приводу стосунків Кишинева і Бухареста стурбованість, яку розділяв і заступник начальника президентської адміністрації Олександр Чалий, колишній посол України в Румунії. У депеші висловлювались підозри Києва з приводу утворення нової структури "Романова".

Читайте також:

Син Шухевича згадав Сталіна і висунув претензії Румунії

Янукович про конфлікт у Придністров’ї: біля України має бути безпечно

Молдова і України зняли залізничну блокаду Придністров'я

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: