Янукович пояснив народу, чому він ветував Податковий кодекс

Глава держави вимагає від уряду провести реформу податкової служби з метою недопущення адміністративного свавілля та зловживань.

В урядовому проекті Податкового кодексу суттєво обмежені права підприємців та непомірно посилена роль податкової адміністрації. Про це у зверненні до народу заявив президент Віктор Янукович, коментуючи вето, накладене ним на документ.

Президент зазначив, що кодекс торкається таких чутливих тем, як права і свободи людей, їх захищеність від свавілля чиновників. "Кожен громадянин повинен відчувати, що в Кодексі враховані як потреби держави, так і його власні інтереси... Після ретельного ознайомлення з положеннями Податкового кодексу я переконався, що далеко не всі вони відповідають таким вимогам", - цитує Януковича його прес-служба.

"Я поділяю стурбованість людей тим, що в цьому проекті суттєво обмежені права підприємців, непомірно посилена роль податкової адміністрації. Я категорично проти таких підходів і, користуючись правом вето, повертаю Податковий кодекс до Верховної ради", - наголосив глава держави.

Президент зажадав від депутатів глибокої та прискореної роботи над Податковим кодексом. Крім того, він вимагає від уряду провести реформу податкової служби з метою забезпечення прозорої роботи, недопущення адміністративного свавілля та зловживань.

"Податковий кодекс повинен стати ефективним і справедливим інструментом у боротьбі з тіньовою економікою, прозорим механізмом наповнення бюджету країни, рушійною силою модернізації країни", - підкреслив Янукович.

За його словами, лише на основі нового оподаткування можливі суттєві підвищення пенсій і зростання зарплат, якісне медичне обслуговування і сучасна наука та освіта.

Як повідомлялося, президент Віктор Янукович наклав часткове вето на Податковий кодекс і вже у четвер, 2 грудня, у Верховній раді будуть розглянуті його поправки. У Партії регіонів обіцяють якнайскоріше ухвалити доопрацьований документ, оскільки на його основі має бути написано держбюджет на 2011 рік.

Між тим, у центрі Києва на Майдані Незалежності тривають акції протесту проти Податкового кодексу. Підприємці вимагають накласти вето на Податковий кодекс, відправити у відставку уряд та провести вибори до Верховної ради у березні 2011 року.

29 листопада мітингувальники висунули додаткові вимоги - вони зажадали скорочення зарплат депутатів та заборони на виведення грошей з України в офшорні зони.

Читайте також:

У підприємців на Майдані всього три вимоги

Українські підприємці вийшли на вулиці під гаслом "Повний песець"

Азаров слідом за Майданом розкритикував Податковий кодекс

ВідеоЯнукович пояснив народу, чому він ветував Податковий кодекс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: