Янукович змінить Конституцію з волі народу (відео)

Президент вважає, що в 2004 році в Конституцію були внесені зміни, які стали причиною розбалансування та серйозної кризи влади.

Президент Віктор Янукович привітав співвітчизників з Днем Конституції і заявив, що нинішній основний Закон потребує змін.

"Деякі її (Конституції – ред.) норми, зокрема, поспішно прийняті у кінці 2004 року, стали причиною розбалансування та серйозної кризи влади, а відтак – об'єктом обґрунтованої критики всередині країни та з боку міжнародного співтовариства", - вважає Янукович.

Водночас він наголосив, що виправлення існуючих недоліків та процес удосконалення Конституції жодним чином не повинен перетворитися на політичну акцію.

"Це серйозна зміна суспільних відносин, яка має опиратися на волю народу, відповідати сучасним реаліям та визначати поступ держави в цілому. В основі конституційних змін має бути закладено принцип суспільного консенсусу, об'єднання політичних та громадських сил навколо ідеї розвитку країни, усунення чинників напруження в державі", - зазначив президент.

Янукович також нагадав, що Конституція опирається про багатовіковий історичний досвід, починаючи "Руської правди" Ярослава Мудрого та Конституції Пилипа Орлика, яка, на думку істориків, є першим європейським конституційним актом у сучасному розумінні і якій виповнилося 300 років.

"Нехай дотримання конституційних норм, неухильний захист прав і свобод людини стануть запорукою успішного розвитку Української держави, утвердження гуманізму та верховенства права на нашій землі", - наголосив голова держави наприкінці свого звернення.

Зазначимо, що текст привітання президента став відомим ЗМІ ще до Дня Конституції. Тоді ж було зроблено припущення, що Янукович прагне скасувати ті зміни, які тоді були покликані обмежити повноваження майбутнього президента Ющенка і за які фракція Партії регіонів проголосувала в повному складі.

Пізніше член Партії регіонів Юрій Мірошниченко заявив, що президент поки не ставить питання про внесення змін до Конституції. За його словами, глава держави розуміє, що "поспішні пропозиції по внесенню змін до Конституції були б дестабілізуючим чинником".

Як відомо, нещодавно глава Донецької облдержадміністрації Анатолій Близнюк теж виступив за перегляд чинної Конституції.

"Речі потрібно називати своїми іменами. Конституцію потрібно переглядати й будувати сильну державу, починаючи із сильних регіонів", - заявив губернатор.

Чиновник наголосив, що до Конституції мають бути внесені ті позиції, "які підтверджують те, що ми прихильники демократичних принципів розвитку й ринкової економіки".

Читайте також:

В Україні відзначають День Конституції

Конституція "нової мітли"

ПР: Янукович поки не буде переписувати Конституцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: