Заборонені в Росії фільтри для води випробують на донецьких дітях

Росія відмовилась від використання цих фільтрів в дитячих установах після серії скандалів і судових позовів - незалежні експерти встановили, що фільтри насправді погіршують якість води.

У школах і дитсадках Макіївки (Донецька область) встановлять скандально відомі "фільтри Петрика" - агрегати для очищення води російського холдингу "Золота формула".

Раніше Росія відмовилась від використання цих фільтрів в дитячих установах після серії судових позовів - незалежні експерти встановили, що фільтри насправді погіршують якість води.

Про це повідомили активісти громадської організації "Народний контроль".

"Ми звернулися до міської влади з вимогою про недопущення експериментів над дітьми. Нас це питання хвилює, перш за все, з точки зору, розпилювання бюджетних коштів. У Макіївці таке вже було, наприклад, з тепловими лічильниками - гроші списали, а потім ми полізли у підвали і з'ясували, що нічого там немає. Так і зараз - про дітей ніхто не думає, думають тільки про гроші", - пояснив голова місцевої філії організації Гліб Колмочков.

Перший заступник міського голови Макіївки Володимир Полянський в офіційній відповіді активістам підтвердив, що фільтрувати воду будуть за допомогою гучного винаходу російського вченого Віктора Петрика. "Керівництво холдингу "Золота формула" надало відповідні сертифікати, а міська СЕС буде проводити моніторинг якості води і дасть рекомендації для подальшого встановлення такого обладнання у школах і дитячих садках", - написав чиновник.

Сам Полянський заявив, що говорити про домовленості з російським винахідником поки рано. "Це поки тільки усна інформація. Є тільки їхній (холдингу "Золота формула" - ред.) лист, де вони пропонують безкоштовно встановити в якості експерименту три фільтри у дитячих садках, і за результатами судити про можливість замовлення такого устаткування до всіх установ міста. Але проблема з якістю питної води дійсно є, і не тільки у нас - скрізь у країні. Я запевняю, що поки наші фахівці не перевірять все досконально, нічого робитися не буде", - підкреслив заступник міського голови Макіївки.

Про намір встановити фільтри у дитячих установах міська влада Макіївки на своєму офіційному сайті заявила ще 18 березня, проте подробиць не повідомляла.

Нагадаємо, у Росії власник холдингу "Золота формула" Віктор Петрик опинився в епіцентрі скандалу - на підставі результатів незалежних експертиз його звинуватили в тому, що створені ним фільтри насправді погіршують якість води.

Сам винахідник запевняв, що його агрегати здатні очищати воду навіть від радіоактивних ізотопів. Спільно з Борисом Гризловим Віктор Петрик має патент на "Спосіб очищення радіоактивних відходів".

"Фільтри Петрика" перемогли у конкурсі "Чиста вода", який було ініційовано "Єдиною Росією", і передбачалося, що в рамках однойменної федеральної програми на монтаж цих фільтрів з бюджету буде виділено 28 млрд рублів. Однак після серії скандалів і судових позовів на адресу винахідника програму затверджено не було.

Єдиний приклад масового використання "фільтрів Петрика" у школах, дитсадках і лікарнях - Новгородська область РФ. Але й там батьки школярів вимагали незалежної експертизи, за підсумками якої звернулися до суду з вимогою заборонити використання цих фільтрів у дитячих установах.

Читайте також:

У Донецьку вже 60 дітей захворіли на кишкову інфекцію після вживання сиру

Регіонали втомились пояснювати Донбасу, чому ріст цін – це "покращення"

Губернатор Донеччини згадав Конфуція: народ має вірити правителям, а їжа - не головне

Уряд випробує пенсійну реформу на мешканцях Донбасу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: