Засуджених у Венесуелі за контрабанду українських моряків відпустили додому

16 березня український суд звільнив моряків, яких венесуельська влада звинуватила у контрабанді наркотиків, за браком складу злочину.

Український суд не визнав рішення Венесуельського, і звільнив двох українських моряків, яких звинувачували в перевезенні наркотиків.

Нагадаємо, у серпні 2007-го у Венесуелі заарештували корабель B Atlantic. На його борту знайшли 125 кілограмів кокаїну. 20 членів екіпажу відпустили, капітана судна та його другого помічника заарештували. Торік у грудні засуджених повернули до України, утім, невинними моряків визнали лише кілька днів тому.

Херсонець Юрій Датченко був другим помічником капітана B Atlantic. За словами моряка, вони обидва стали заручниками чужого наркобізнесу.

"Вони чіпляють під судном торпеди, там стоїть датчик, один транспортер, джіпіес-транспортер стоїть, він дає сигнал на супутник, одна людина сидить з лептопом і з дому бачить, куди цей вантаж йде", - стверджує Датченко.

Сума штрафу за перевезення наркотиків була велика, тож власнику B Atlantic довелося розрахуватися судном. 8 місяців капітан із помічником були на заарештованому кораблі. Суду чекали два роки під домашнім арештом у найманій квартирі. Вирок Венесуельського суду - 9 років за ґратами.

У найжахливішій в'язниці світу в місті Маракайбо українці пробули півроку. Юрій розповідає, щодня бачив, як убивають людей, адже засуджені там мають зброю.

"У мене на очах вбили двох людей, кров текла перед ногами... Під час перевірки зброю ховають, а потім знову дістають", - розповів Датченко.

Звільнення моряків ускладнювалось, бо Україна з Венесуелою не мали дипломатичних стосунків. Тож Міністерство закордонних справ переговори вело через Білорусь.

Коли бранці опинилися на Батьківщині, їх зустріли хлібом-сіллю і знов одягли кайданки. Три місяці вони сиділи в СІЗО, а 16 березня український суд звільнив моряків за браком складу злочину. Капітан судна, одесит Володимир Устименко та помічник Юрій Датченко, удома вже три дні.

За 30 років морського стажу Юрій об'їхав увесь світ. Після Венесуели кар'єру вирішив завершити. Нині про свої пригоди пише книгу та сценарій для фільму.

Читайте також:

Засуджені за контрабанду наркотиків українські моряки прибули в Україну

Засуджених у Венесуелі українців перевезуть відбувати покарання на батьківщині

Полонені у Венесуелі українські моряки повернуться додому власним коштом

Глави МЗС України та Венесуели обговорили умови екстрадиції українських моряків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: