Фільм про митрополита Шептицького

До завершення підходять зйомки найбільшого цього року проекту кіностудії Довженка - стрічки "Владика Андрей". Бюджет фільму понад 10 млн. гривень.

До завершення підходять зйомки найбільшого цього року проекту кіностудії Довженка - стрічки "Владика Андрій".

Його бюджет - понад 10 мільйонів гривень. Цей фільм про легендарного греко-католицького митрополита Андрея Шептицького, якого на Західній Україні шанують, зокрема, за відновлення культурних і політичних традицій. Всередині - задуха, але потрібно підібрати військові строї, сукні, блузи та капелюшки для трьох сотень акторів масовки. Утім ті, для кого сьогодні перший досвід зйомок, просто щасливі доторкнутися до магії кіно.

Основні зйомки тривали у Львові. Головного героя грає зірка українського кіно Сергій Романюк. У нього непростий образ, адже одні все ще вважають митрополита зрадником, бо Шептицький написав вітального листа німецьким військам, коли ті окупували Київ. Інші називають владику праведником світу та виступають за визнання його святим. 

Відомо, що із величезним ризиком для життя він врятував від смерті кілька десятків єврейських сімей. Втім, у будь-якому разі внесок Андрея Шептицького у розвиток української культури та освіти переоцінити неможливо.

ВідеоФільм "Владика Андрей"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: