США продовжать "домагатися справедливості" відносно Поланскі

Влада США вважає, що Поланскі скоїв злочин, зґвалтувавши 13-річну дівчинку у 1977 році, і має намір домогтись справедливості.

США будуть продовжувати "домагатися справедливості" у справі режисера Романа Поланскі, обвинуваченого американською владою в інтимному зв'язку з 13-річною Самантою Геймер у 1977 році.

"Тринадцятирічну дівчинку дорослий накачав наркотиками і зґвалтував. Це не є формальним питанням... США вважають зґвалтування 13-річної дитини злочином, і ми продовжимо добиватися справедливості у цій справі", - сказав на прес-брифінгу у вівторок офіційний представник держдепартаменту США Філіп Кроулі.

Він зазначив, що справа Поланскі є красномовним прикладом того, як у світі ставляться до жінок і дівчат.

Відкласти цю справу на основі технічних формальностей, з нашої точки зору, є рішенням, гідним жалю", - зазначив Кроулі.

Як повідомлялося, 12 липня влада Швейцарії прийняла рішення не екстрадувати до США режисера Романа Поланскі, обвинуваченого американським правосуддям в інтимному зв'язку з неповнолітньою більш ніж 30 років тому.

Як пояснюють місцеві юристи, швейцарська влада, відмовивши США у видачі режисера, таким чином зробили висновок про обґрунтованість американського запиту на екстрадицію. У їхні повноваження не входив розгляд питання про винність або ступінь винності кінематографіста. Він має польсько-французьке громадянство і може не побоюватися переслідування Сполучених Штатів на території цих та інших країн, які в силу особливостей національного законодавства не видають своїх громадян іншим державам.

Тим часом, Поланскі залишив свій шале у Швейцарії, де він перебував під домашнім арештом з грудня минулого року.

Близько 12:00 за місцевим часом (13:00 за Києвом понеділка, 12 липня) Роману Поланскі зняли з руки електронний браслет, що контролював його пересування. Це відбулося за дві години до того, як глава федерального департаменту юстиції і поліції Швейцарії Евелін Відмер-Шлумпф оголосила на прес-конференції у Берні про прийняте рішення не задовольняти запит американського правосуддя на екстрадицію режисера до США.

Точної інформації про те, де зараз перебуває Роман Поланскі, немає, проте не відкидається, що він вже досяг території Франції, громадянство якої він має. Відстань від Гштаада до швейцарсько-французького кордону становить близько 70 кілометрів.

Читайте також:

США наполягають на екстрадиції Поланскі

Адвокати Поланскі намагаються перешкодити його екстрадиції

Поланскі можуть екстрадувати до США

ВідеоСША продовжать "домагатися справедливості" відносно Поланскі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: