Аудитори промовчали про тендерні порушення Януковича

Іноземні аудитори, розслідуючи діяльність Кабміну Тимошенко, докопалися до махінацій, які відбувалися за часів прем'єрства Януковича.

Один з фіктивних тендерів, який виявили іноземні аудитори в діяльності Кабміну Юлії Тимошенко, бере свій початок з часів роботи уряду Віктора Януковича.

Один з шести епізодів, які розслідували три компанії Akin Gump Strauss Hauer & Feld Маrk, Kroll, Inc. і Trout Cacheris, PLLC, стосувався закупівлі автомобілів Renault Master за завищеною ціною для Міністерства з надзвичайних ситуацій, пише "Дело".

Як говориться у звіті, в 2009 році 27 машин були продані міністерству у 799 тис. гривень кожна на загальну суму 21,5 млн. гривень. При цьому ринкова вартість кожного автомобіля складає 242 тис. гривень.

Подорожчання в 2,5 разу відбулося за рахунок створення ланцюжка фірм-посередників, які були пов'язані з чиновниками МНС.

Серед них у звіті аудиторів вказана фірма "ІСС Україна", яка за даними ревізорів з США, закупила машини в офшорної компанії, при тому що керівники обох підприємств були між собою тісно пов'язані.

Крім того, американські детективи встановили, що директор "ІСС Україна" мав зв'язки з чиновниками МНС, які впливали на результати тендерів, і завдяки яким комерсант виграв конкурс, продавши державі партію автомашин через ланцюжок "підставних" фірм.

Водночас, чиновники промовчали, що цю ж партію з 27 автомобілів Renault Master в 2007 році "ІСС Україна" намагалася продати Міністерству охорони здоров'я.

Як стало відомо, тендер проводився у листопаді - грудні 2007 року, коли біля керма українського уряду ще стояла команда Віктора Януковича.

"ІСС Україна" виграла тендер на постачання цих 27 машин за 12,3 млн. гривень - тобто кожен автомобіль коштував державі 456 тис. гривень.

Ця сума в півтора рази вища, ніж їх реальна ціна на ринку: іноземні аудити вказали вартість цих машин в 242 тис. гривень.

Як повідомлялося, контрольно-ревізійне управління, за результатами аудиту діяльності уряду Юлії Тимошенко, виявило порушень на суму майже 53 мільярди гривень.

Читайте також:

Перевірка уряду Тимошенко виявила зловживання на 53 мільярди

Тимошенко подякувала американцям за перевірку своєї діяльності

Азаров витратив 10 млн доларів на перевірку діяльності Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: