БЮТ звинуватив Януковича в падінні української промисловості

Опозиціонери вважають, що через роботу чинної влади в Україні впали темпи зростання промвирробництва та зросли борги з відшкодування ПДВ.

БЮТ звинуватив президента Віктора Януковича та прем'єра Миколу Азарова у "знищенні позитивних тенденцій відновлення зростання промислового виробництва, які спостерігались за часів уряду Юлії Тимошенко", та в діях, що призвели до "провальної ситуації з поверненням ПДВ".

Про це на брифінгу у Верховній раді заявив міністр фінансів опозиційного уряду Андрій Сенченко. За його словами, згідно зі статистичними даними, у квітні індекс промислового виробництва знизився на 1,8%.

"Це, по суті, проїдання позитивної динаміки, якої добився уряд Тимошенко. Цей показник є надзвичайно тривожним, і влада його сьогодні замовчує", - сказав він.

При цьому Сенченко заявив, що останні півроку діяльності уряду Юлії Тимошенко - з вересня 2009 року по березень 2010 року - зберігалась позитивна тенденція зростання індексу промислового виробництва.

Сенченко звернув увагу на те, що фактично всі промислові регіони країні у квітні поточного року спрацювали погано, що, за його словами, є результатом відсутності налагодженої системної роботи діючої влади з бізнес-середовищем. "Влада почала не з діалогу з бізнесом і промисловістю, а з додаткового фіскального тиску на бізнес і промисловість", - сказав він.

Крім того, міністр фінансів опозиційного уряду вважає другим провалом чинного Кабміну зростання заборгованості з повернення податку на додану вартість до 31 мільярда гривень.

Сенченко нагадав, що 2007-2008 року уряд Тимошенко успадкував 11 мільярдів гривень заборгованості з ПДВ, але водночас саме уряд Тимошенко вперше в історії України повернув ПДВ НАК "Нафтогазу".

"Ті 22 млрд.грн. неповернутого ПДВ, про які так довго і голосно говорили в уряді Януковича-Азарова, як про борги уряду Тимошенко - це 11 мільярдів гривень боргів, які залишились у спадок від уряду Януковича у 2007 році, а також 10 мільярдів, які повернули НАК", - сказав він.

Водночас, за словами Сенченка, всього за два місяці роботи уряду заборгованість з повернення ПДВ збільшилась у 1,5 рази і складає наразі 31 мільярд гривень.

Міністр фінансів опозиційного уряду також зазначив, що держбюджет-2010 не дає відповіді ні підприємцям, ні підприємствам, яким чином повертати ПДВ у майбутньому. "У бюджеті закладено механізм, який передбачає замість грошей видавати підприємствам макулатуру, по якій вони коли-небудь, при наступних урядах, можливо, отримають ці гроші", - сказав він.

"Ця провальна ситуація з поверненням ПДВ, а також провальна ситуація, пов'язана з індексом промислового виробництва, - це наразі два найбільші провали уряду Януковича-Азарова", - резюмував Сенченко.

Нагадаємо, в той же час, Микола Азаров заявив, що у квітні український ВВП зріс на 8,5%.

Раніше Мінекономіки констатувало вихід України зі стану рецесії.

Читайте також:

Азаров оцінює зростання ВВП у квітні в 8,5%

Українська економіка з початку року виросла на 4,8%

Минулого року номінальний ВВП України скоротився на 15%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: