ДАІ та МВС знизять ціни на свої послуги

Янукович обурений, що МРЕВ беруть ціни із стелі і обдирають людей.

Віктора Януковича обурила вартість платних послуг, що надаються МВС і особливо ДАІ. На його думку ці ціни надто завищені і беруться "зі стелі". Янукович дав місяць на перегляд переліку цих послуг і їх вартості.

У свою чергу прес-секретар прем'єр-міністра Віталій Лук'яненко повідомив, що вже найближчим часом кількість платних послуг з боку держави зменшиться, а ті, що залишаться платним, подешевшають, пише Сегодня.

Зі свого боку в МВС стверджують, що "за роботу" беруть не більше, ніж дозволено в постанові Кабміну №795 від 2007 року (тоді більшість послуг подорожчали приблизно удвічі). А дорого виходить тому, що немало коштують спеціальні пластикові бланки, забезпечені захистом від підробки, - для водійських посвідчень, техпаспортів, талонів техогляду (від 88 до 300 грн.), які МВС купує у виробника - концерну ЕДАПС. За словами силовиків, "навару" з цього міліція ніякого не отримує: за що купили, за те продали.

За інформацією директора департаменту зв'язків зі ЗМІ міністерства Вікторії Кушнір, усі гроші, зароблені на платних послугах МВС, йдуть до держбюджету і спецфонду МВС.

Коментуючи дану ситуацію, юристи запевняють, що навіть якщо виключити ціну спецбланків, все одно вартість послуг ДАІ завищена. Наприклад, при проходженні будь-якої процедури (техогляд, реєстрація авто, складання іспитів) з "клієнта" обов'язково візьмуть близько 50 грн за канцелярські послуги: оформлення документів, комп'ютерний друк, ламінування. Це надто дорого, реальна ціна їх має бути на порядок менше, тим паче, що фактично інспектори виконують свою роботу, за яку їм платять зарплату, вважають правознавці.

У свою чергу економісти заявляють, що відміна "поборів" скоротить доходи бюджету, особливо бюджету спецфонду МВС, тому силовики навряд чи квапитимуться виконувати наказ президента про безкоштовні послуги.

Читайте також:

Техогляд автомобілів проходитиме без ДАІ

Харківський даїшник погрожував автомобілістам "ує**ть" битою (відео)

Могильов пообіцяв повернути міліцію обличчям до народу

ДАІ заявила про законність використання іноземних "Візирів"

ВідеоЯнукович наказав міліції припинити обдирати людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: